نرم افزار مديريت دامپروري مديران

 

نرم افزار مديريت دامپروری مديران شامل بخشهای زیر مي باشد:

 • تلقیح:

ثبت عملیات تلقیح انفرادی:

جهت ثبت اطلاعات مربوط به تلقيح، پس از باز کردن برنامه اصلی به قسمت دام­ها و عملیات رفته و بعد از انتخاب دام بر روی آیکون دام پزشکی و تولیدمثل کلیک کرده و تلقیح را انتخاب نمائید. در اين بخش امكان ثبت، اصلاح و حذف تلقيح وجود دارد. همچنین با انتخاب اصلاح آخرین تلقیح، امکان اصلاح آخرین تلقیح وجود دارد. اگر آخرین تلقیح ثبت شده اشتباه باشد امکان حذف آخرین تلقیح ثبت شده وجود دارد. علاوه­ براين اگر قصد تغییر تلقیح منجر به آبستنی در شیرواری آخر را دارید اين امكان در برنامه وجود دارد.

نرم افزار مديريت دامپروري -مدیریت دام شیری(دام سنگین)

ثبت عملیات جمعی تلقیح:

 جهت ثبت اطلاعات جمعی دام ها در قسمت دام و عملیات، عملیات جمعی را انتخاب نمائید.

نرم افزار مديريت دامپروري -مدیریت دام شیری(دام سنگین)

بعد از ورود به اين قسمت بعد از وارد كردن ليست دام هاي كه براي آنها مي خواهيد تلقيح ثبت كنيد به قسمت عمليات جمعي رفته و عمليات تلقيح را انتخاب و سپس تلقيح هر دام را ثبت نمائيد.

نرم افزار مديريت دامپروري -مدیریت دام شیری(دام سنگین)
 • بانک و انبار اسپرم:

لیست اسپرم:

در نرم افزار مدیریت دامداری هنگام انتخاب آیکون لیست اسپرم­ها صفحه ­ای باز می­شود که لیست همه سوابق اسپرم­های كه در بانک اسپرم وجود دارد قابل مشاهده است. با باز شدن لیست اسپرم­ها امکان جستجوی اسپرم براساس نام اسپرم، کد اسپرم، شماره ثبت داخلی و خارجی وجود دارد علاوه بر این امکان اصلاح، اضافه کردن و حذف اسپرم به صورت دستی وجود دارد.

اگر قصد آپدیت کردن اینترنتی و یا اضافه کردن تعداد زیادی اسپرم از کامپیوتر خود به بانک اسپرم برنامه مدیران را دارید با کلیک بر روی اطلاعات جدید صفحه­ای باز و این امکان برای شما فراهم می­گردد.

-بانک و انبار اسپرم-مدیریت دام شیری(دام سنگین)

انبار:

اگر تصمیم به ورود اسپرم جدید به انبار شرکت خود را دارید پس از وارد کردن اسپرم به لیست اسپرم­ها همانطور که در شکل زیر می­بینید ابتدا تیک فقط اسپرم­های موجود را برداشته و پس از جستجوی اسپرم مورد نظر، ورود به انبار را می­زنید تا فرم ثبت اطلاعات ورودی باز و اسپرم در انبار اسپرم ثبت شود.

اگر به هر دلیلی تصمیم به خروج اسپرم موجود را دارید پس از زدن روی آیکون خروج از انبار، امکان خروج اسپرم مورد نظر از انبار برای شما فراهم می­شود.

انبار -مدیریت دام شیری(دام سنگین)
 • زایش:

ثبت زایش بصورت انفرادی:

زايش از جمله عملياتي است كه در گله بسيار مهم است و جهت ثبت، پس از باز کردن برنامه اصلی به قسمت دام­ها و عملیات رفته و بعد از انتخاب دام بر روی آیکون دام پزشکی و تولیدمثل کلیک کرده و زایش را انتخاب نمائید.  

در صورتی که وضعیت زایش به صورت سقط نباشد لازم است اطلاعات گوساله نیز ثبت شود که بعد از تائید زایش فرم ثبت باز می­شود. بعد از ثبت کلیه اطلاعات گوساله­ ها لازم است ثبت وضعیت جفت ثبت شود که در صورت تمایل امکان ثبت وجود دارد. اگر به هر دلیلی در هنگام ثبت زایش، وضعیت جفت روشن نیست امكان ثبت بعد از مشخص شدن وجود دارد.

 مدیریت دام سنگین

ثبت عملیات جمعی زایش:

 جهت ثبت اطلاعات زایش بصورت جمعی در قسمت دام و عملیات رفته و عملیات جمعی را انتخاب نمائید. ابتدا دام­های که به صورت جمعی می­خواهید ثبت عملیات کنید لیست نمائید. چنانچه از قبل لیستی وجود داشته گذینه لیست جدید را زده تا لیست موجود پاک شود سپس در قسمت مشخص شده براساس هر کدام از موارد بدن، ثبت، فلزی و یا گوش پلاستیکی دام­ها را وارد و بعد از آن در قسمت عملیات جمعی رفته و آیکون زایش را انتخاب و به ترتیب اطلاعات زایش، گوساله و وضعیت جفت به ترتیب برای دام­های لیست شده باز می شود.

 Ù†Ø±Ù… افزار مديريت دامپروري -مدیریت دام شیری(دام سنگین)

 • خشکی:

ثبت خشکی:

برای ثبت خشکی همانند موارد قبل بر روی آیکون دام پزشکی و تولیدمثل کلیک کرده و خشکی را انتخاب نمائید. در این بخش امکان ثبت خشکی یا اصلاح خشکی وجود دارد، جهت ثبت پايان خشكي روی آیکون پایان خشکی زده و تاریخ پایان خشکی را ثبت نمائيد.

برای ثبت خشکی نیز می تواند به صورت جمعی اطلاعات را وارد نمود و چنانچه تمایل به انجام آن را دارید مانند ثبت اطلاعات جمعی که در بخش زایش و تلقیح توضیح داده شد می­توانید عمل نمائید.

نرم افزار مديريت دامپروري
 • واکسن:

ثبت واکسن به صورت انفرادی:

برای ثبت واکسن همانند موارد قبل بر روی آیکون دام پزشکی و تولیدمثل کلیک کرده و واکسن را انتخاب نمائید.

نرم افزار مدیرت گاوداری

ثبت واکسن به صورت جمعی:

اگر تمایل دارید اطلاعات واکسن برای دام ها را به صورت جمعی وارد نمائید سه راه وجود دارد:

 • عملیات سریع:

هنگامی که تعداد زیادی دام یک نوع واکسن در یک تاریخ با یک مامور واکسن دارند مي توانيد با عمليات سريع اطلاعات را ثبت نمائيد.

 Ù†Ø±Ù… افزار دامداری مدیران

 • عملیات جمعی:

 

این بخش از نرم افزار مدیریت گاوداری مدیران مانند عملیات جمعی برای تلقیح است که به صورت کامل در بخش های بالا توضیح داده شده است.

 

 • عملیات ورود اطلاعات دسته ای:

اگر فایل اکسل واکسن دام ها را دارید امکان ثبت در این قسمت فراهم می شود. بدین منظور در صفحه اصلی ورود اطلاعات دسته ای را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است جهت پر کردن فایل اکسل به این نکته توجه داشته باشید که فایل باید مطابق با نمونه فایل استاندارد برنامه که در قسمت پوشه برنامه ها موجود است باشد

نرم افزار مدیریت دامداری مدیران

 • سم چینی:

ثبت سم چینی به صورت انفرادی:

برای ثبت سم چینی بعد از وارد شدن در بخش دام ها و عملیات بر روی قسمت دیگر عملیات کلیک کرده و سم چینی را انتخاب نمائید.

نرم افزار سم چینی

ثبت سم چینی به صورت جمعی:

در صورتی که تعداد زیادی دام را میخواهید ثبت اطلاعات کنید برای کم شدن صرف زمان سه راه وجود دارد:

عملیات سریع:

در صورتی که تعداد زیادی دام یک نوع ثبت اطلاعات داشته باشند، جهت صرفه جویی در زمان از عملیات سریع که در بخش عملیات جمعی است می توانيد استفاده نمائيد.

نرم افزار مديريت دامپروري -مدیریت دام شیری(دام سنگین)

عملیات جمعی:

 

این بخش مانند عملیات جمعی برای تلقیح است که به صورت کامل در بخش های بالا توضیح داده شده است.

 

عملیات ورود اطلاعات دسته ای:

اگر فایل اکسل شده سم چینی دام ها که مطابق با نمونه اکسل سم چینی برنامه مدیران هست را دارید امکان ثبت در این قسمت فراهم می شود. بدین منظور در صفحه اصلی ورود اطلاعات دسته ای را انتخاب کنید.

 Ù†Ø±Ù… افزار مديريت گاوداری

 • دارو و درمان:

انبار دارو:

برای ورود  به انبار ابتدا لازم است دارو تعریف شده باشد بدین منظور بعد از وارد شدن به بخش انبار دارو، در صورت نبود داروی مورد نظر ابتدا باید آن را وارد نمود بنابراین آیکون داروی جدید را انتخاب کرده و اطلاعات دارو را ثبت نمائید.

پس از وارد کردن داروی جدید در صورت موجود بودن در شرکت، باید دارو در انبار ثبت شود. بدین منظور یک بار بر روی داروی مورد نظر کلیک کرده سپس آیکون ورود انبار را بزنید و اطلاعات را ثبت کنید.

نرم افزار مدیریت دام شیری

درمان و تولیدمثل:

 در صورت ثبت درمان برای دام به صورت انفرادی در بخش دام و عملیات، قسمت دام پزشکی و تولیدمثل را انتخاب و پس از آن، درمان و تولیدمثل را انتخاب کنید. براساس نوع ویزیت دام می توان برای درمانی و یا تولیدمثلی ثبت اطلاعات نمائید.

اگر براساس ویزیت پزشكي، دام داروی مصرف می­کند در اين قسمت قابل ثبت است. بدین منظور روی آیکون دارو زده تا صفحه داروها باز شود پس از آن آیکون جدید را زده و اطلاعات را ثبت کنید. همچنين امكان ثبت تكرار دارو در روزهاي بعد نيز وجود دارد

نرم افزار مدیریت دام سنگین

 

دارو بدون ویزیت:

چنانچه دام دارویی بدون تجویز دکتر استفاده کرده، لازم است اطلاعات مربوط به مصرف دارو در این قسمت ثبت شود.

 Ù†Ø±Ù… افزار مديريت دامپروري -مدیریت دام شیری(دام سنگین)

 کلیه عملیات مربوط به ویزیت تولیدمثلی، ویزیت درمانی، پایان درمان و تجویز دارو را نیز می­توان به صورت جمعی وارد نمود

 • فحلی:

ثبت فحلی بدون تلقیح به صورت انفرادی:

اگر دامی علائم فحلی را نشان داده ولی به هر دلیلی تلقیحی برای آن ثبت نشده می توان در  نرم افزار دامپروری قسمت دامپزشکی و تولیدمثل اطلاعات را ثبت نمود.

نرم افزار مدیریت دام سنگین

ثبت فحلی بدون تلقیح به صورت جمعی:

اگر تعدادی دام علائم فحلی را نشان داده ولی به هر دلیلی تلقیحی برای آنها ثبت نخواهد شد می توان در قسمت عملیات جمعی اطلاعات را وارد کرد.

نرم افزار گاوداری مدیران

بت فحلی با تلقیح به صورت انفرادی:

اگر دامی فحلی را نشان داده که منجر به تلقیح دام شده هنگام ثبت تلقیح در قسمت دامپزشکی و تولیدمثل فحلی نیز ثبت می شود.

برای ثبت اطلاعات به صورت جمعی مانند سایر مواردی که درباره عملیات جمعی توضیح داده شد می توان اطلاعات را ثبت نمود.

 Ù†Ø±Ù… افزار دامپروری مدیران

 • مشخصات دام:

دام جدید:

در صورتی که دامی متولد و يا خریداری و وارد گله شده اين امكان در اين قسمت از نرم افزار گاو شیری مدیران قابل ثبت هست. در صورتی که پس از ثبت دام، مشخصات دام نیاز به ویرایش داشته باشد به قسمت مشخصات در بخش دام­ها و عملیات رفته و اطلاعات دام را با انتخاب ويرايش دام اصلاح كنيد.

نرم افزار مدیریت دام سنگین مدیران

برای حذف و آماده حذف کردن انفرادی:

برای این کار دو راه وجود دارد اولین راه با استفاده از آیکون آماده حذف و آیکون حذف دام در قسمت مشخصات است. راه دوم با کلیک بر روی دام صفحه ای باز شده و با رفتن روی تغییر وضعیت دام، دام را حذف و یا آماده حذف نمائید.

دامپروی-دام سنگین
 • اندازه ­گیری:

اندازه گیری:

جهت ثبت هر گونه اطلاعاتی که قابل اندازه ­گیری باشد می­توان در قسمت دیگر عملیات آیکون اندازه گیری را انتخاب و اطلاعات را ثبت کرد.

نرم افزار مدیریت دام شیری مدیران
 • بهاربند و جابجایی:

تعریف بهاربند:

در صورت تعریف بهاربند، افزایش ظرفیت بهاربند و یا ثبت تغییرات بهاربند در صفحه اصلی برنامه مدیران تعریف بهاربندها را انتخاب نمائید. در صورتی که تمایل به حذف بهاربند دارید ابتدا لازم است کلیه دام­های بهاربند را انتقال دهید.

 Ù†Ø±Ù… افزار مدیریت گاوداری

جابجایی جمعی:

اطلاعات جابجایی به دو صورت قابل ثبت است. یکی از مسیرها عملیات جمعی که در قسمت دامها و عملیات وجود دارد.

مسیر دیگر برای جابجایی دام ها در صفحه اصلی در قسمت جابجایی دامها وجود دارد.

نرم افزار مدیریت گله مدیران

مرور بهاربند:

اگر تمایل دارید وضعیت کلی گله را ارزیابی کنید کافی است به مرور گله که در صفحه اصلی برنامه  هست وارد شويد.

 Ù†Ø±Ù… افزار مدیریت گله

 • ترکیب گله:

ترکیب گله:

این بخش از نرم افزار دام سنگین برای محاسبه و مرور ترکیب گله می­باشد. اگر ترکیب گله جدید ثبت می­کنید بعد از انتخاب آیکون ترکیب گله امروز، صفحه ای باز شده و با انتخاب تاریخ و محاسبه، تمام پارامترهای مورد نیاز براساس آخرین وضعیت اطلاعات ثبتی تعداد هر گروه دامی پر و بعد از آن تركيب گله روز بسته مي شود.

 Ù†Ø±Ù… افزار مدیریت گله دام

 • شیر:

ثبت رکورد شیر:

 

 

جهت ثبت رکورد شیر برای یک دام در بخش دامها و عملیات رفته و بعد از جستجوی دام مورد نظر در قسمت شیر، رکورد یک دام را انتخاب کنید.

مدیریت گله

ثبت رکورد جمعی شیر:

امکان ثبت به صورت رکورد جمعی نیز وجود دارد. این آیکون در قسمت شیر است و با کلیک بر روی آن صحفه باز شده و امکان ثبت رکورد شیر جمعی دام ها که به صورت اکسل در کامپیوتر ذخیره شده وجود دارد.

 Ù†Ø±Ù… افزار دامپروری

محاسبه استاندارد شیر:

 

بعد از ثبت خشکی امکان استاندارد کردن شیر 305 روز در شکم فعلی فراهم می شود. برای ثبت این مهم، می توان از قسمت اطلاعات جمعی و یا از قسمت شیر، شیر دام را بعد از خشک شدن براساس شیر 305 روز استاندارد نمود.

مدیریت دامداری

کنترل رکورد شیر:

اگر نياز به کنترل شیر استاندارد شده داريد با انتخاب آیکون کنترل استاندارد شیر وارد فضای به شکل زیر شده و کلیه رکوردها در شکم مورد نیاز را بررسی نمائید.

 Ù†Ø±Ù… افزار مدیریت گاوداری

 • پروتکل:

تعریف پروتکل:

اگر تزریقات پی در پی و یا روند خاصی برای تزریقات و مصرف دارو در گله وجود دارد به کمک این بخش این امکان فراهم می­شود. در این بخش بعد از تعریف اسم برای پروتکل و شرایطی که باعث خروج دام از پروتکل می­شود را وارد و پس از آن می­توان مراحل پروتکل را ثبت نمود.

 Ù†Ø±Ù… افزار مدیریت دام شیری

ارسال دام به پروتکل و حذف دام از پروتکل:

برای ارسال دام به پروتکل دو روش وجود دارد یا با کلیک بر روی دام این کار قابل انجام است و یا با رفتن به بخش عملیات جمعی این امکان وجود دارد.

نرم افزار مدیریت گاوداری

جهت حذف دام از پروتکل در بخش عملیات جمعی این امکان وجود دارد.

 Ù†Ø±Ù… افزار دامپروری مدیران

دام در پروتکل:

 

برای مشاهده دام­های که در پروتکل وجود دارند با وارد شدن در بخش دام در پروتکل و انتخاب تاریخ مورد نظر دام­های که در روز مشخص شده در پروتکل­های مختلف قابل مشاهده هستند. برای ثبت عملیات باید بر روی آیکون انجام عملیات پروتکل کلیک کرده تا عملیات ثبت نهایی شود. همچنین در این بخش با انتخاب حذف دام از لیست پروتکل می توان دام را از پروتکل خارج کرد. علاوبراین در این بخش امکان گزارش گیری برای این دام هاي موجود در پروتكل روز مشخص شده را دارد.

دامپروری،گاوداری،نرم افزار

 • کارتیه:

اطلاعات انفرادی و جمعی ثبت کارتیه:

چنانچه برای تعدادی دام اطلاعات کارتیه ثبت می­کنید روال آن کاملا مانند ثبت عملیات جمعی تلقیح که در بالا کاملا شرح داده شده می­باشد. راه دیگر ثبت تک تک دام هاست ابتدا دام را انتخاب و بعد در بخش دیگر عملیات رفته و کارتیه را انتخاب نمائید.

اطلاعات انفرادی و جمعی ثبت کارتیه

 • اسکور حرکتی و بدنی و اسپرم پیشنهادی:

ثبت اسکور و اسپرم پیشنهادی به صورت انفرادی:

برای ثبت اسکور و یا اسپرم پیشنهادی بعد ار وارد شدن در بخش دام ها و عملیات بر روی قسمت دیگر عملیات کلیک کرده و براساس این که میخواهید اسکور بدنی، حرکتی و یا اسپرم پیشنهادی را ثبت نمائید آیکون مورد نظر را  انتخاب کنید.

 Ø«Ø¨Øª اسکور و اسپرم پیشنهادی به صورت انفرادی

بت به صورت جمعی:

در صورتی که تعداد زیادی دام را میخواهید ثبت اطلاعات کنید دو راه وجود دارد:

 

عملیات جمعی:

این بخش مانند عملیات جمعی برای تلقیح است که به صورت کامل در بخش های بالا توضیح داده شده است.

[ دوشنبه 27 خرداد 1398 ] [ 10:04 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

نرم افزار مديريت تغذيه مديران

 نرم افزار مديريت تغذيه به شما اجازه مي دهد مديريت مصرف جيره را در گذشته و يا آينده انجام دهيد. در اين نرم افزار كليه كنستانتره ها ، خوراكها و جيره ها به راحتي قابل ثبت بوده و مي توان مبالغ خوراك هر رده دامي را مشاهده نمود.

نرم افزاري مديريت تغذيه مي تواند كنترل 70 درصد هزينه ها را انجام دهد.

نرم افزار تغذیه دام مدیران

فرهنگ لغت و نحوه كار با نرم افزار مديريت تغذيه دام (پاني)

تغذيه چيست ؟

سطح درآمد یک واحد گاوداری بستگی به میزان تولید و هزینه های آن دارد که از این میان خوراک مصرفی با حدود 70 درصد بیشترین نسبت هزینه هارا به خود اختصاص می دهد. بنابراین با بهينه سازي و كنترل مداوم هزینه های غذایی ،مي توان سود را افزايش داد

كاربرد نرم افزار تغذيه :

 • گزارشهاي بهنگام مديريتي
 • وابسته نبودن به يك نفر خاص براي گزارشات و يا در زمانهاي خاص
 • در دسترس بودن كليه سوابق در برنامه
 • وابسته نبودن كليه آبتمها به يك فايل اكسل
 • گزارشهاي متنوع
 • مبنايي براي محاسبه دقيق تر قيمت تمام شده
 • كنترل مواد خوراكي مصرفي در بازه زماني مشخص و تاثير آن در توليد شير و يا ميزان گيرايي دام
 • سرعت و دقت گزارش گيري

 

نرم افزار تغذيه مديران (پاني) :

نرم افزار مديريت تغذيه به شما اجازه مي دهد مديريت مصرف جيره را در گذشته و يا آينده انجام دهيد. در اين نرم افزار كليه خوراكها، پرميكس ها، كنستانتره ها و جيره ها به راحتي قابل ثبت بوده و مي توان مبالغ خوراك هر رده دامي را در بازه هاي زماني دلخواه مشاهده نمود.

نرم افزاري مديريت تغذيه مي تواند كنترل 70 درصد هزينه ها را انجام دهد.

خواهشمند است

 • با نظرهاي خود ما را در تكميل اين برنامه و يا جزوه ياري فرماييد
 • با تهيه فيلمهاي آموزشي تجربيات خود را در زمينه كار با نرم افزار با ديگران به اشتراك بگذاريد

 

اميد است بتوانيم با كمك يكديگر قدمي ديگر به سمت بهينه سازي هزينه هاي توليد در دامداري ها برداريم

 

گروههاي دامي

تعریف گروههای دامی که بر اساس آن می خواهیم گزارش بگیریم. در این بخش گزینه گروه کلان دامی وجود دارد که خود شامل چندین زیرگروه می باشد و شما می توانید بر اساس این گروههای کلان گزارشهای کلی تری تهیه نمایید.

آیتمهای قابل تعریف در این بخش : کد گروه دامی – گروه کلان دامی - نام گروه دامی – فعال/غیرفعال

خوراکها

کلیه خوراکهایی که در جیره روزانه دامها وجود دارد در این بخش تعریف می شوند و برخی جزییات مانند ماده خشک و اینکه جز خوراکهای سرک هست یا نه نیز تعیین می گردد.امكان اضافه، اصلاح و حذف خوراك وجود دارد. در صورتيكه از خوراك در بخش كنسانتره و يا جيره استفاده شود امكان حذف وجود ندارد و كاربر براي جلوگيري از وجود خوراك در ليست انتخابي خوراكها مي تواند ان را غيرفعال نمايد.

در اين بخش امكان انتقال اطلاعات خوراكها از طريق فايل اكسل وجود دارد.

آیتمهای قابل تعریف در این بخش : کد خوراک – نام خوراک – واحد – دسته بندی – گروه بندی خوراک – ماده خشک – نقطه سفارش – سرك – فعال/غيرفعال

عمليات انبار خوراك

اطلاعات ورود و مصرف خوراك در اين بخش ثبت مي گردد. در صورتيكه بخش توليد نياز به انبار داشته باشد مي تواند از اين بخش استفاده نمايد در غير اينصورت سيستم بدون استفاده از اين بخش نيز مي تواند به كار خود ادامه دهد.

ميزان موجودي خوراك ها در اين بخش قابل دسترس است. با استفاده از بخش رسيد انبار مي توان اطلاعات رسيدها را ثبت نمود و در صورتيكه بخشي از خوراكي به غير از مصرف از انبار كسر شود بايد از بخش خروج از انبار غير از مصرف اقدام نماييد.

در صورتيكه بخواهيم اطلاعات مصرف روزانه كه ثبت كرده ايم از انبار كسر شود از بخش انتقال مصرف خوراك به كاردكس استفاده مي نماييم در اين بخش از تاريخ تا تاريخ تعيين شده كليه مصرفهاي ثبت شده محاسبه و از انبار كسر مي شوند.

براي مشاهده كاردكس (تاريخهاي ورود و خروج) يك خوراك از بخش كاردكس خوراك اقدام نماييد.

ورود اطلاعات رسيد كالا از طريق فايل اكسل از بخش اكسل موجودي امكان پذير مي باشد.

در پايان سال براي انتقال مانده پاياني به سال بعد از گزينه انتقال موجودي از سال قبل استفاده مي شود.

روشهاي ميانگين موزون، پايين ترين قيمت و بالاترين قيمت براي محاسبه قيمت خوراكها در نظر گرفته شده است كه كاربر بر اساس نياز خود مي تواند يكي از روشهاي ذكر شده را انتخاب نمايد.

کنسانتره

برای تعریف پرمیکس و کنسانتره از این بخش استفاده می شود.پرمیکس متشکل از چندین خوراک می تواند باشد و برای تعریف کنسانتره علاوه بر خوراکها امکان انتخاب پرمیکس را هم داریم.

برای تعریف هر یک تاریخ، نام کنسانتره، فرمول نویس و مقدار برای یک دام بصورت کلی تعریف می گردد و برای جزییات ان کد خوراک، نام خوراک، مقدار و یا درصد خوراک انتخابی و درصد ماده خشک خوراک تعریف میگردد. درصد ماده خشک هر خوراک بصورت پیش فرض از بخش خوراک نمایش داده می شود ولی قابل تغییر توسط کاربر نیز می باشد. در این بخش درصد کلی و میزان DMI خوراک نیز نمایش داده می شود. برای جزییات خوراکها فقط کافیست مقدار و یا درصد وارد شود.

پرمیکس و یا کنسانتره های تعریف شده در بخشهای دیگر بصورت نام و تاریخ تعریف انها دیده می شوند. در صورتیکه از انها استفاده شود دیگر قابل تغییر نخواهند بود و برای تغییر باید از انها کپی گرفته شود که به تاریخ روز ایجاد می شود و کاربر می تواند تغییرات لازم را در ان اعمال نماید در اینصورت کنسانتره تاریخ قبلی غیرفعال می شود که در بخشهای دیگر دیده نشود.

همچنین کاربر می تواند مواردی که می خواهد را بصورت دستی فعال و یا غیرفعال نماید.

از طریق باکس نمایش کنسانتره های خوراک می توانید خوراک را انتخاب نمایید و لیست کنسانتره هایی که از خوراک مورد نظر در انها استفاده شده را ببینید.

در جدول اطلاعاتی کنسانتره و پرمیکس علاوه بر اطلاعات اصلي اطلاعاتی مانند درصد ماده خشک کنسانتره، مقدار برای یک دام(Asfed) و مقدار ماده خشك كنسانتره (DMI) نيز نمايش داده مي شود.

جیره

عملکردی شبیه بخش کنسانتره دارد با این تفاوت که علاوه بر خوراکها امکان انتخاب کنسانتره را نیز به شما میدهد. همچنین در بخش جزییات امکان ورود مقدار بصورت TMR و NTMR برای خوراک انتخابی را نیز دارید که خوراک NTMR منظور خوراکی هست که بصورت مجزا ولی روزانه برای بهاربندهای مورد نظر ریخته می شود.

افت

در اين بخش نام خوراك را انتخاب ميكنيد و بصورت عددي مشخص ميكنيد در يك بازه زماني مشخص چند درصد افت داشته است. توجه كنيد كه اين افت از انبار كسر نمي شود و فقط در گزارشاتي كه با افت گرفته مي شود اعمال ميگردد.

مصرف

اين بخش بصورت روزانه مورد استفاده قرار ميگيرد و بصورت پيش فرض به تاريخ روز فيلتر شده است و در زمان ورود فقط اطلاعات امروز ديده مي شود.

زمانيكه براي اولين بار سيستم را راه اندازي ميكنيد براي ثبت مصرف جديد بايد اطلاعات اتصال به مديران را تنظيم نماييد البته اين كار از طريق بخش تنظيمات نيز امكان پذير است.سپس ليست بهاربندهاي موجود در مديران همراه با اطلاعات بهاربندها و تعداد دام موجود در مديران براي تاريخ انتخابي نمايش داده مي شود و كاربر مي تواند بهاربندهايي كه براي انها ميخواهد مصرف ثبت كند را انتخاب كند. در اين بخش امكان انتخاب بهاربندهاي اخرين ثبت مصرف وجود دارد همچنين امكان كپي كردن تعداد تغذيه از روز قبل نيز وجود دارد در صورتيكه اين گزينه انتخاب نشود تعداد مديران و تعداد تغذيه برابر خواهد بود. قابل ذكر است كليه اطلاعات مصرف از روز قبل براي بهاربندهاي انتخابي كپي مي شود و نيازي نيست كاربر هر روز گروه دامي و جيره براي بهاربندهاي انتخابي ثبت نمايد كافيست هر روز فقط تغييرات نسبت به روز قبل را در اطلاعات اعمال كند.

در جدول مصرف اطلاعات تاريخ مصرف، كد بهاربند، نام بهاربند و تعداد مديران قابل تغيير نيست و كاربر بايد تعداد تغذيه، گروه دامي و جيره بهاربند را وارد نمايد. به محض انتخاب جيره، سرانه مصرفي جيره براي دام و ميزان خوراك لازم براي بهاربند محاسبه و ثبت مي شود در صورت نياز كاربر مي تواند مقدار سرانه دام را تغيير دهد كه مقدار محاسبه شده خوراك بر اساس اين سرانه نيز تغيير خواهد كرد(اين موارد براي بخش NTMR نيز صادق خواهد بود). آيتم مقدار مصرف شده خوراك بصورت پيش فرض با مقدار محاسبه شده برابر خواهد بود ولي در صورتيكه مقدار خوراك مصرفي در بهاربند بيشتر و يا كمتر شده باشد كاربر مي تواند اين عدد را تصحيح نمايد و در صورت تغيير آن سرانه مصرفي دام نيز تغيير خواهد كرد. اگر خوراك بهاربند مانده داشته باشد و بخواهيد ان را ثبت كنيد مي توانيد در ستون پسماند مقدار مانده را وارد نماييد كه در اينصورت سيستم بصورت اتوماتيك اين مقدار را از مقدار مصرف شده كسر مي كند. در صورتيكه بخواهيد پسماند را براي بهاربند و يا بهاربندهاي ديگر استفاده كنيد بهتر است از بخش پسماند استفاده نماييد.اين بخش در ادامه توضيح داده خواهد شد.

در صورتيكه خوراك شامل بخش NTMR باشد با دابل كليك بر روي رديف مورد نظر مقدار مصرفي خوراكهاي NTMR جيره به تفكيك نمايش داده مي شود.

آيتمهاي ماده خشك مصرفي و ماده خشك مصرفي يك دام (DMI) نيز در اين بخش قابل مشاهده است.

همچين كاربر ميتواند اطلاعات مصرف را به تفكيك گروه كلان دامي نيز در اين صفحه داشته باشد.

در صورتيكه بخواهيد اطلاعات مصرف يك بهاربند را در تاريخ انتخابي حذف كنيد كافيست رديف مورد نظر را انتخاب نموده سپس دكمه حذف را كليك نماييد . و اگر بخواهيد كليه مصرفهاي ثبت شده يك تاريخ را حذف نماييد كافيست يك رديف با تاريخ مورد نظرتان را انتخاب كنيد و سپس دكمه حذف مصرف يك تاريخ را كليك نماييد.

در بخش فرم خوراك ريز مي توانيد درصدهاي مربوط به يك وعده را وارد نماييد و صفحه چاپي مقدار مصرف از هر خوراك براي هر بهاربند را بگيريد.

پسماند : اگر بخواهيد مقادير خوراكهاي يك جيره كه از بهاربندهاي مختلف جمع اوري شده را به يك سري بهاربند ديگر بدهيد مي توانيد از اين بخش استفاده نماييد. ابتدا نام جيره و مقدار جمع اوري شده را وارد كنيد سپس نام بهاربندها و مقاديري كه اين جيره از آنها جمع آوري شده را مشخص نماييد در مرحله آخر بهاربندهايي كه اين مانده ها را دريافت ميكنند مشخص مي شود.

اگر آيتم مقدار پسماند هر بهاربند از مقدار مصرف كسر شود را انتخاب كنيد اين مقادير از مصرف كسر خواهد شد و سيستم مقدار پسماند در جدول اصلي را لاك ميكند در غير اينصورت اين ثبت تاثيري در مقدار مصرف نخواهد داشت فقط براي بهاربندهاي دريافت كننده مقادير در بخش مصرف ثبت مي شوند.

بررسي مصرف : گاها امكان دارد اطلاعات حذف يك دام دو سه روز بعد در سيستم ثبت شود در اينصورت به تعداد روزهايي كه تاخير ثبت حذف يك دام را داريد سيستم براي ان خوراك ثبت مي كند از طريق اين بخش ليست اين دامها در دسترس قرار خواهد گرفت و امكان حذف مصرف در تاريخهاي اضافي را به كاربر ميدهد.

خروجي اكسل : اطلاعات جدول اصلي را به اكسل انتقال مي دهد.

ممكن است كاربر بخواهد بداند از جيره هاي انتخابي روز جاري كدام شامل جيره ايست كه غيرفعال شده اين با انتخاب گزينه جيره غيرفعال شده امكان پذير خواهد بود.

در اين سيستم در صورتيكه كاربر جيره مصرفي يك بهاربند را تغيير دهد بر اساس جيره جديد سرانه دام و مقدار محاسبه شده و مصرف شده تغيير خواهد كرد حال اگر كاربر بخواهد بدون تغيير مقادير محاسباتي فقط صرفا جيره را عوض نمايد مي تواند گزينه در صورت تغيير جيره سرانه تغيير نكند را انتخاب كند و سپس اقدام به تغيير جيره موردنظر كند.

سرك و تعديل

در صورتيكه نياز به اضافه يا كم كردن خوراك خاصي را از مصرف روزانه بهاربندها داشتيم از اين بخش استفاده ميكنيم.

در بخش سرك تاريخ و خوراكهايي كه قرار است اضافه تر از جيره به بهاربندها داده شود همراه مقادير انها انتخاب مي شوند سپس بهاربندها مي تواند بصورت گروهي و يا تكي اضافه و ثبت شوند براي تعديل نيز به همين صورت است با اين تفاوت كه از خوراك مصرفي كم مي شود.

گزارشها

مراجعه به سيستم رز و اجراي گزارشات از پيش آماده در بخش ليست گزارشها

پشتيبان گيري/بازيابي اطلاعات

براي تهيه پشتيبان از اطلاعات و يا بازيابي ان به زمانهاي قبلي

كاربران

تعريف كاربران و سطوح دسترسي

تنظيمات

در اين بخش امكان تعريف اتصال به ديتابيس مديريت دامپروري و همچنين تعداد روز مجاز برای تغییر اطلاعات می باشد.

جداول گزارش گيري

1) گروههاي دامي

2) خوراكها

3) عمليات انبار خوراك

4) كنسانتره و پرميكس

5) جيره

6) افت

7) مصرف

8) پسماند

9) تعدیل/سرک

 

 

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ دوشنبه 27 خرداد 1398 ] [ 10:40 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

نرم افزار قیمت تمام شده مدیران

 نرم افزار قيمت تمام شده مديران تنها نرم افزار قيمت تمام شده محصولات دامي مي باشد كه كاملا با استاندار 26 كشاورزي منطبق بوده و با سرعت بالا مي تواند علاوه بر محاسبه بهاي تمام شده نقاط ضعف و مشكلات گله را به صورت دقيق نمايش دهد.همچنين محاسبه دارايي توليد، استهلاك، مواد( كار - مواد - سربار) و دهها آيتم ديگر را به صورت اتوماتيك انجام مي دهد.

 

نرم افزار بهاي تمام شده به كاربران اين امكان را مي دهد كه قيمت تمام شده كليه محصولات خود را با توجه به عمليات ثبت شده در بخش توليد وهمچنين صورت هزينه هاي انجام شده طي دوره بدست آورد .

 

نرم افزار قيمت تمام شده داراي گزارشات متنوع مي باشد كه بصورت فهرست وار بدين ترتيب مي باشد.

1)خلاصه صورت سيستم بهاي تمام شده دامداري

2)خلاصه گزارشات اطلاعات دامهاي مولد(دارائيهاي ثابت)

3)خلاصه گزارش اطلاعات دام هاي غير مولد (دارئيهاي جاري)

4)گزارش سني دام ها

5)صورت استهلاك دامهاي مولد

6)صورت هزينه مواد مصرفي رده ها

7)صورت هزينه كار و سربار رده ها

8)تعداد و ارزش دامها به تفكيك گروه در پايان دوره

 

3.همچنين اين سيستم داراي يك نرم افزار اتوماتيك بررسي اطلاعات توليد مي باشد كه تمامي خطاهاي كاربري را در بخش توليد بصورت اتوماتيك تصحيح مي نمايد. بخشهاي كلي اين سيستم به ترتيب زيراست

روند كار سيستم از استقرار دامها با قيمت اوليه شروع واستقرار يك بار صورت مي گيرد. پس از آن كاربر مي تواند در هر بازه زماني (مثلا يك ماهه ،فصلي و6ماهه ويا سالانه ).هزينه هاي طي دوره را با كدينگ آزاد به نرم افزار وهمچنين اتصال سيستم توليد را به قيمت تمام شده انجام دهد.

پس از آن با شروع عمليات محاسبه نرم افزار فرآيند محاسبات را انجام و گزارشات نهايي را در اختيار كاربر قرار مي دهد.در صورتيكه كاربر نياز  به گزارشات بيشتري داشته باشد مي تواند در سيستم گزارش رز اين گزارشات را طراحي نمايد.

1.امكان تخصيص هزينه ها با ضرائب دلخواه در هر دوره

2.امكان تعيين آيتم ها ي محاسباتي (مثل مبناي استهلاك، درصد ارزش اسقاط ، تعداد سال استهلاك و........)

3.محاسبه تركيب گله در دوره

4.محاسبا‌ت شامل: ( 1- محاسبه رشد 2- كار ومواد وسربار هر دام در دوره 3- كار مواد وسر بار شير4- توقف گوساله براي تليسه وگاو 5- توقف شير6- سقط 7- مرده زايي(تليسه وگاو) 8- بازده موثر گوساله (تليسه ، گاو وشير) 10- هزينه هاي عمومي شير وقيمت يك كيلو شير)11- دامروز دام ها در حالت مختلف گاوها 12- ارزش منصفانه)

 

5.امكان مشاهده كاردكس كلي دام (از ابتدا ) و كاردكس آخرين دوره محاسبه شده

6.امكان بازديد گزارشات در هر دوره ي دلخواه

 

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ سه شنبه 28 خرداد 1398 ] [ 9:27 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

نرم افزار ترکیب گله مدیران

 

نرم افزار محاسبه سوابق تركيب گله

به دليل اهميت تركيب گله در پيش بيني سوابق گله و همچنين ارزيابي مداوم از وضعيت گله، شركت مديران تصميم گرفته است نرم افزاري جهت محاسبه تركيب گله(نرم افزار محاسبه سوابق تركيب گله) در تاريخ هاي قبل، آماده و به مشتريان عزيز ارائه دهد.

 

برخي  امكانات نرم افزار محاسبه سوابق تركيب گله:

- محاسبه زماني تركيب گله در هر بازه تاريخي

- نمايش اطلاعات آخرين وضعيت دامها در هر رده به تفكيك و به صورت كامل

- قدرت انتقال محاسبات انجام شده به نرم افزار اصلي

- محاسبه تركيب گله به تفكيك شركت جهت تعاوني ها

- نمايش اطلاعات آخرين وضعيت دامهاي ماده و نر به صورت جداگانه

- قدرت گزارش گيري و تبديل آن به هر نوع فرمت

- قدرت ساخت هر نوع گزارش

- قابليت تغيير فرمولها

- قدرت محاسبه اقلام تجميعي مانند ميانگين روز شير دهي، ميانگين روز آبستني دام، تليسه و ... در هر نوع بازه تاريخي

نرم افزار محاسبه سوابق تركيب گله
 
برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ سه شنبه 28 خرداد 1398 ] [ 9:29 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

نرم افزار کنترل ورم پستان مدیران

 

هدف از طراحي نرم افزار كنترل ورم پستان

· ثبت عمليات ويزيت و ترخيص دام هاي ورمي

· نرم افزار كنترل ورم پستان دام اين امكان را به كاربر مي دهد كه اگر دامي در طي يك دوره درمان ، درمان نشد ، دوره درمان بعدي را شروع كند .

· كليه تعاريف اين سيستم قابل تغيير مي باشد 

عمليات

عمليات مربوط به ويزيت

· ثبت تاريخ ورود به بهاربند ورمي ، جابجايي از بهاربند مبدا

· ثبت مشخصات دام ( بدن ، بهاربند ، ‌دوره شيرواري ، روزهاي شيردهي و ... )

· محاسبه وضعيت آبستني ، تاريخ آخرين تلقيح ، تعداد تلقيح ، شير آخر ، آخرين سماتيك سل كانت ، سماتيك سل كانت ماقبل آخر

 ØµÙØ­Ù‡ اصلي نرم افزار ورم پستان

عمليات مربوط به درمان

ثبت تاريخ شروع درمان ،‌ وضعيت كارتيه ها ، بهاربند ، نوع درگير ، مسئول درمان ، نوع درمان ، تاريخ خاتمه درمان ، جابجايي در بهاربند ورمي ها

اطلاعات درمان ورم پستان

عمليات مربوط به ترخيص

· ثبت تاريخ ترخيص و محاسبه طول درمان

· برگشت دام به بهاربند قبلي

 

گزارش :

· گزارش هاي موجود بر اساس اطلاعات سيستم

- گزارش درمان در يك تاريخ مشخص

- گزارش سماتيك سل كانت بين دو تاريخ

- گزارش كنترل ورم پستان بر اساس بهاربند

- گزارش كنترل ورم پستان بر اساس كارتيه چپ جلو

- گزارش كنترل ورم پستان بر اساس كارتيه چپ عقب

- گزارش كنترل ورم پستان بر اساس كارتيه راست جلو

- گزارش كنترل ورم پستان بر اساس كارتيه راست جلو

- گزارش كنترل ورم پستان بر اساس شماره بدن

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ سه شنبه 28 خرداد 1398 ] [ 9:31 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

نرم افزار سم چینی مدیران

 

هدف طراحي نرم افزار سُم چيني:

 • ثبت عمليات ويزيت و سم چيني دامها

اين نرم افزار امكان ثبت اطلاعات عمليات سم چيني براساس پروتكل ها و بيماري هاي بروز لنگش( عفوني و غير عفوني) را به كاربر مي دهد.

 Ù†Ø±Ù… افزار سم چینی دام مدیران

عمليات مربوط به ويزيت و درمان

ثبت مشخصات دام ( بدن ،‌بهاربند ،‌دوره شيردهي ،‌روزهاي شيردهي و ....)

.  ثبت تاريخ ارجاع به سم چيني

. محاسبه وضعيت آبستني ، تاريخ آخرين تلقيح ، تعداد تلقيح ، شير آخر ،تاريخ زايش ،فاصله زايش ، تاريخ تخمين خشكي، تاريخ تخمين زايش و ...

 

عمليات مربوط به سم چيني

ثبت پروتكل سم چيني، نواحی ،تخته گذاری، ژل و بانداژ، زخم و خونریزی و ...

عملیات در سم چینی
 
برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ سه شنبه 28 خرداد 1398 ] [ 9:33 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

نرم افزار گزارشگیری رز مدیران

 

سيستم گزارش رز(گزارش گير / گزارش ساز / گزارش نويس)

 

در مهر سال 85 شركت مديران تحليلگر سپاهان تصميم گرفت با توجه به نياز روز افزون جامعه اطلاعاتي ، نرم افزار جامعي براي توليد گزارشهاي ثابت و دايناميك ايجاد نمايد>دلايل عمده اين عمل را مي توان به صورت زير دانست                         
1. تقويت بخش گزارش گيري از طريق استقلال اين بخش                 
2. ايجاد نرم افزار هاي ديگر بدون دغدغه گزارش گيري از طريق تفكيك گزارش و ورود اطلاعات                  
3. سهولت در اشاعه نرم افزار حاوي رز بدون نياز به محدوديتهاي قفلهاي شبكه   

                          


اين نرم افزار كه قادر به تهيه ٤ نوع محوري گزارش مي باشد با سادگي اجرا به كاربراني كه دروه ٢ ساعته آموزش را بگذرانند امكان تهيه گزارش هاي تركيبي (گزارش سازي )و اجراي گزارش را مي دهد . كاربراني نيز كه تمايل داشته باشند مي توانند با گذراندن دوره ٢٤ ساعته آن به طراحي اسكريپت ها نيز بپردازند(گزارش نويسي)                   

جهت نيل به اين هدف شركت مديران نرم افزار تخصصي خود ، "سيستم گزارش رز" را پيشنهاد مي نمايد . از قابليت هاي اين نرم افزار مي توان به موارد زير اشاره نمود :

1. مورد استفاده توسط بيش از 500 شركت معتبر در سراسر ايران
2. قابليت استفاده كليه عوامل گزارش مانند انواع توابع رياضي و حتي توابع خاص آماري 
3. نگهداري ليست گزارشها بصورت شبكه در سرور
4. قابليت اجرا بصورت Local 
5. قابليت تهيه بي نهايت گزارش جديد با چند كليك 
6. قابليت ترسيم انواع نمودارها با چند كليك 
7. سرعت بالا در طراحي گزارشهاي ساده و تركيبي 
8. سرعت بالا در اجراي گزارش 
9. ماژولهاي هوشمند بهينه سازي گزارش
10. ظرفيت بالا در تركيب جداول مورد گزارش
11. استفاده از زبان SQL در اسكريپتهاي توليدي
12. استفاده از صفحه اي شبيه به ورد در هنگام طراحي صفحات
13. انواع خروجي ها به فرمت هايي مانند DBF /XLS/CSV/PDF/TEXT/JPG/ HTML/ DIF/ SYLK / Word PDF/ XML 
14. محیط كاملا راحت و فارسي
15. امكانات طراحي فراوان

فرم اصلي و نماي كار نرم افزار در ویندوز

1. قدرت اجرا / ویرایش و دسته بندي گزارش در محیط ویندوز

2.  منوھاي ساده و روان با قدرت بالا

 

بخش گزارش گیري

1. لیست گزارشھا بصورت اتوماتیك دسته بندي مي گردد.

2. امكان دسته بندي نوع گزارش وجود دارد.

3. جستجو به سرعت آنچه نیاز است را بصورت ھوشمند ارائه مي نماید.

 

بخش گزارش نویسي

١. قدرت برنامه نویسي ۴ نوع اسكریپت در یك فرم

٢. تعریف متغیرھا

٣. تست حین نوشتن گزارش

۴. طراحي گزارش

۵. استفاده از قالبھاي پیش فرض گزارش

 

بخش طراحي فرم گزارش

١. محیط كاملا راحت و فارسي

٢. امكانات طراحي فراوان

٣. تھیه انواع خروجي ھا

۴. ایجاد فرمھاي سریع گزارش

 

بخش گزارش سازي

١. قدرت تركیب جداول تا بي نھایت

٢. تولید اتوماتیك گزارش

٣. ایجاد فیلدھاي جدید و یا دستكاري فیلدھاي موجود

۴. ذخیره گزارش تركیبي

 

بخش گزارشگيري

١. انتخاب فیلدھا / شرطھا / توابع محاسباتي

٢. گروه بندي و مرتب سازي

٣. خروجي به فرمتھاي اكسل DIF/ SYLK / Word / HTML /JPG/CSV/PDF/TEXT/ DBF /XLS/XML و  دیگر خروجي

 

و امكانات سيستم گزارش گير مديران روز به روز در حال افزايش مي باشد.

اين نرم افزار در كليه نرم افزار هاي شركت مديران ازجمله نرم افزار مديريت گاوداري ، نرم افزار مديريت تغذيه دام ،نرم افزار بهاي تمام شده، ، نرم افزار كنترل ورم پستان و نرم افزار سم چيني و ... قابل استفاده مي باشد.

 

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ سه شنبه 28 خرداد 1398 ] [ 9:35 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

نرم افزار دام سبک مدیران

 

نرم افزار دام سبك مدیران به طور ويژه براي بز و گوسفند تهيه شده و اين امكان را فراهم نموده، كليه عمليات ثبتي از جمله سيدرگذاري، تلقيح، زايش و ديگر عمليات براي بز و گوسفند را ثبت و به راحتي گله را كنترل و مديريت نمود. علاوه ­براين، ثبت اطلاعات شجره اي و اصلاح ن‍ژادي و ترسيم نمودار شير براي دام هاي سبك از جمله قابليت هاي اين نرم افزار است.

به طور كلي نرم افزار شامل دو بخش عمليات و مديريت مي­باشد كه هر كدام از دو گروه مورد نياز را مي توان انتخاب نمود.

نرم افزار دام سبك مدیران
 • مديريت

اين بخش شامل بخش­هاي براي كنترل عمليات، تعريف بهاربند،‌ اصلاح بهاربند، تعريف پارامترهاي مورد نياز براي ثبت اطلاعات، تعريف كاربر و مشخص كردن سطح دسترس كاربرها و در واقع كليه عمليات مديريتي برنامه در اين قسمت قرار دارد.

 • عمليات

 • مشخصات اصلي:

 معرفي دام جديد:

آيكون دام جديد كه در قسمت مشخصات واقع در مشخصات دامها و عمليات قرار دارد اين امكان را فراهم مي­كند كه مشخصات فردي و شناسنامه­اي دامي كه وارد گله شده و يا در گله متولد شده ثبت شود.

نرم افزار دام سبك مدیران

 

تغيير وضعيت دام:

در صورتي كه به هر دليل دام قرار است از گله حذف شود و يا حذف شده نياز است اطلاعات آن در نرم افزار مدیریت دام سبک تغيير كند جهت ثبت اين عمليات دو راه وجود دارد

نرم افزار دام سبك مدیران
نرم افزار مدیریت گوسفند و بز
 • شجره:

در بخش شجره امكان جستجوي فرزند، والدين حقيقي و والدين ناتني وجود دارد همچنين امكان محاسبه خلوص خوني، مشاهده شجره درختي و محاسبه همخوني با يك اسپرم مشخص وجود دارد.

نرم افزار مدیریت گوسفند و بز
 • پزشكي و توليدمثل:

درمان و توليدمثل:

اگر دكتر براي دامي تشخيص بيماري داده است و يا دام براي بازديد توليدمثلي آمده است، نياز است در اين قسمت اطلاعات آن ثبت شود.

نرم افزار مدیریت گوسفند و بز

داروي بدون ويزيت:

در صورتي كه داروي مصرفي بدون ويزيت دكتر استفاده مي شود اطلاعات دارويي را بايد در اين قسمت ثبت نمود.

نرم افزار مدیریت گوسفند

فحلي بدون تلقيح:

در صورتي كه دام فحل شده اما به هر دليلي دام اجازه تلقيح و يا جفت گيري ندارد اطلاعات فحلي در اين قسمت ثبت مي­شود.

 Ù†Ø±Ù… افزار مدیریت بز

سيدرگذاري:

در صورتي كه در دامداري از عمليات سيدرگذاري استفاده مي­شود امكان ثبت اين عمليات در قسمت سيدرگذاري وجود دارد.

نرم افزار مدیریت بز مدیران

تلقيح:

در اين بخش از نرم افزار مدیریت دام سبک امكان ثبت، اصلاح، حذف آخرين تلقيح و همچنين تغيير تلقيح منجر به آبستني وجود دارد.

 Ù†Ø±Ù… افزار دام سبک مدیران

خشكي:

در صورتي كه دام بيش از يك شكم زايش كرده باشد براي ثبت زايش­هاي بعد لازم است ابتدا دام خشك شود، همچنين در موارد ديگر كه مدير مزرعه صلاح را بر خشك كردن دام ميداند لازم است اطلاعات مربوط به خشكي دام در اين قسمت ثبت شود.

آيتم خشكي شامل موارد: ثبت خشكي، اصلاح خشكي و حذف خشكي در صورتي كه هنوز تغيير شكم نداده مي­باشد. در صورتي كه پايان خشكي مشخص نيست و مقدار آن در قسمت ثبت را خالي گذاشتين امكان تاريخ ثبت پايان خشكي به طور جداگانه وجود دارد.

 Ù†Ø±Ù… افزار گوسفند و بز

زايش:

در صورتي كه دام زايمان داشته باشد اطلاعات آن در بخش زايش ثبت مي­شود. در صورتي كه زايمان سقط نباشد لازم است اطلاعات فرزند متولد شده را هم ثبت نمود. اين نرم افزار بعد از ثبت زايش جهت ثبت اطلاعات فرزند به طور اتوماتيك صفحه اي جهت ثبت اطلاعات بره يا بزغاله باز مي كند.

 Ù†Ø±Ù… افزار گوسفند و بزمدیران

واكسن:

امكان ثبت واكسن هاي استفاده شده براي دام هاي گله نيز در اين نرم افزار وجود دارد.

نرم افزار مدیریت گوسفند و بز مدیران
 • ديگر عمليات در نرم افزار دام سبک : 

اندازه گيري:

هر گونه اندازه­ گيري از جمله وزن­كشي، دماي بدن، طول بدن، دور سينه و ارتفاع از جدوگاه براي همه دام ها قابل ثبت مي­باشد.

نرم افزار مدیریت گوسفند و بز

كارتيه:

در صورتي كه هر كدام از كارتيه­ هاي دام دچار مشكل شده باشد با مشخص كردن كارتيه آسيب ديده و ثبت توضيحات بيشتر اطلاعات و سوابق بيماري سيستم پستاني امكان پذير مي شود.

نرم افزار مدیریت دام

وقايع يكبار:

اسكور:

در صورتي كه اسكور بدني و حركتي درگله برايتان اهميت دارد و ثبت سوابق آن برايتان مهم است مي­توانيد اطلاعات اسكور را در قسمت ديگر عمليات پيدا و براساس نوع اسكور بدني يا حركتي اطلاعات را ثبت نمائيد.

 ÙˆÙ‚ایع یکبار، اسکوروقایع یکبار، اسکور

اسپرم پيشنهادي:

در صورتي كه در گله از تلقيح مصنوعي استفاده مي­شود و انتخاب اسپرم براساس اصول كارشناسي و وضعيت دام انتخاب مي­شود در قسمت پيشنهاد اسپرم شماره اسپرم­هاي كه كارشناس مربوطه پيشنهاده نموده را مي­توان ثبت نمود.

 Ø§Ø³Ù¾Ø±Ù… پیشنهادی

سم چيني:

دام­هاي با شرايط پرورش صنعتي نياز به سم چيني دارند. در برنامه دام سبك مديران امكان ثبت اطلات سم چيني در قسمت ديگر عمليات فراهم شده است.

 Ø³Ù… چینی دام سبک

 • شير:

ركورد يك دام:

ثبت ركورد شير مي­تواند نقش كاربردي در اصلاح مديريت گله داشته باشد لذا ثبت آن در بهتر شدن مديريت گله مهم است. در صورتي كه تمايل به ثبت ركورد شير به صورت انفرادي داريد مي­توانيد در بخش ركورد يك دام ركورد شير دام را ثبت نمائيد.

رکورد شیر دام سبک

ركورد جمعي دامها:

اگر تعداد دام­ها زياد و يا پارامترهاي ديگر به غير از مقدار، چربي و پروتئين شير را اندازه گرفتين مي­توانيد در قسمت ركورد جمعي اطلاعات را ثبت نمائيد. هنگامي كه وارد صفحه مورد نظر مي­شويد با استفاده از راهنما، ركوردها و ديگر پارامترها كه به صورت اكسل در رايانه هست را وارد برنامه مديران كرد و ثبت نمائيد.

استاندارد كردن شير:

نرم افزار مديران اولين نرم افزار، با قابليت ترسيم نمودار شير براي دام مي باشد. با استفاده از اين قابليت مي توان روند روزانه توليد شير را در دام مشاهده و در بهبود وضعيت گله قدم برداشت. نكته مهم در محاسبه شير، داشتن فاصله هاي ركورد منظم و تعداد ركورد ثبت شده است. در صورتي كه فاصله ركوردها استاندارد و داراي حداقل تعداد ركورد قابل قبول باشد بعد از محاسبه در قسمت محاسبه استاندارد شير، شير روزانه استاندارد براي دام مشخص خواهد شد. همچنين با استفاده از كنترل استاندارد شير مي توان براساس شكم محاسبه مجدد كرده و  به طور كلي اطلاعات مربوط به شير در هر شكم را به صورت جزئي تر بررسي كرد.

دام سبک
 • عمليات جمعي:

اين بخش كه در قسمت بالاي صفحه در بخش مشخصات دام و عمليات قرار دارد در مواقعي كه تعداد زيادي دام يك نوع ثبت عمليات دارند مي تواند با كاهش صرف زمان براي مسئول آمار به عنوان كاربردي ترين بخش باشد. در واقع با وارد شدن به بخش عمليات جمعي سه شيت وجود دارد كه در شيت اول كه انتخاب دام هست دام هاي مورد نظر را ليست كرده اما شيت بعدي كه عمليات سريع است در مواقعي كه دام هاي ليست شده براي عمليات واكسن، حذف دام، عمليات سيدر و عمليات جفت گيري طبيعي كاملا مشابهي دارند استفاده مي شود اما در قسمت عمليات جمعي تمام آيكن هاي ثبتي و لازم براي دام ها را مشاهده مي كنيد و مي تواند براي دام ها عمليات مورد نظر را انتخاب و براي هر دام عمليات را تاييد نمود.

 Ø¹Ù…لیات جمعی

 • پرونده:

پرونده كامل:

هر نوع عملياتي كه براي دام ها ثبت شده در پرنده آنها درج مي شود و با مراجعه به بخش پرونده كامل امكان مشاهده عمليات ثبت شده به تفكيك عمليات و يا براساس اطلاعات ثبتي وجود دارد.

پرونده کامل دام-کوسفند یا بز

خلاصه پرونده:

در اين بخش خلاصه اي از آخرين ثبت ها و وضعيت دام و همچنين مشخصات فردي دام قابل مشاهده است

 Ø®Ù„اصه پرونده دام سبک

 • تعريف علائم:

 • جايجايي دامها:

همانطور كه در بخش اول توضيح داده شد در بخش مديريت امكان تعريف بهاربند و همچنين توضيحات بيشتر از جمله ظرفيت بهاربند امكان پذير است اما در صورت اضافه كردن دام به بهاربند در بخش جابجايي دام ها كه در بخش عمليات واقع است مي توانيد دام ها را وارد بهاربند و يا از بهاربند خارج نمائيد. علاوه ­بر اين گردش دام در بهاربندها و دلايل جابجايي آنها قابل مشاهده است

جابجایی دامها در بهاربند
 • تركيب گله:

این بخش برای محاسبه و مرور ترکیب گله روزانه است. براي ثبت ترکیب گله روزانه آيكون ترکیب گله امروز را انتخاب كرده تا صفحه ای باز شود که بعد از زدن تاریخ و محاسبه، تمام پارامترهای مورد نیاز پر شده و تركيب گله روز ثبت مي­شود.

 ØªØ±Ú©ÛŒØ¨ گله دام سبک

 • آخرين وضعيت دام هاي ماده:

همانطور كه از اسم اين بخش مشخص است آخرين وقايع ثبت شده براي دام هاي ماده در گله را نشان ميدهد. از قابليت هاي اين بخش تفكيك كردن دام ها براساس موجوديت،‌ وضعيت آبستني، نوع دام و وضعيت تلقيح است.

 • بانك و انبار اسپرم:

هنگام انتخاب آیکن لیست اسپرم­ها صفحه­ای باز می­شود که لیست همه اسپرم­های موجود در بانک اسپرم باز می­شود. با باز شدن لیست اسپرم­ها امکان جستجوی اسپرم براساس نام اسپرم، کد اسپرم، شماره ثبت داخلی و خارجی وجود دارد علاوه بر این امکان اصلاح، اضافه کردن و حذف اسپرم به صورت دستی وجود دارد. اگر قصد اضافه کردن اسپرم از کامپیوتر خود به بانک اسپرم برنامه مدیران را دارید با کلیک بر روی اطلاعات جدید صفحه­ای باز  و این امکان برای شما فراهم می­ گردد. اگر تصمیم به ورود اسپرم جدید به انبار شرکت خود را دارید پس از وارد کردن اسپرم به لیست اسپرم­ها همانطور که در شکل زیر می­بینید ابتدا تیک فقط اسپرم­های موجود را برداشته و پس از جستجوی اسپرم مورد نظر، ورود به انبار را می­زنید تا فرم ثبت اطلاعات ورودی باز و اسپرم در انبار اسپرم ثبت شود. اگر به هر دلیلی تصمیم به خروج اسپرم موجود را دارید پس از زدن روی آیکن خروج از انبار، امکان خروج اسپرم مورد نظر از انبار برای شما فراهم می­شود.

 Ø¨Ø§Ù†Ùƒ و انبار اسپرم

 • انبار دارو:

برای ورود  به انبار ابتدا لازم است دارو تعریف شده باشد بدین منظور بعد از وارد شدن به بخش انبار دارو، در صورت نبود داروی مورد نظر ابتدا باید آن را وارد نمود بنابراین آیکن داروی جدید را انتخاب کرده و اطلاعات دارو را وارد نمائید. پس از وارد کردن داروی جدید در صورت موجود بودن در شرکت، باید دارو در انبار با جزئیات موجودی ثبت شود. بدین منظور یک بار بر روی داروی مورد نظر کلیک کرده سپس آیکون ورود انبار را بزنید و اطلاعات را ثبت نمائيد.

 Ø§Ù†Ø¨Ø§Ø± دارو درنرم افزار دام سبک مدیران

 

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ سه شنبه 28 خرداد 1398 ] [ 9:45 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

نرم افزار سام مدیران

 

نرم افزار سام (سامانه اطلاعات مديران)

 1. همراه هميشگي

قابلیت نصب بر روی موبایل های اندرویدی که همراه جدایی ناپذیر ما هستند.

در دوران تکنولوژی که موبایل جزئی از زندگی روزمره ما شده است و بهترین وسیله کابردی برای رفع نیازهای نوین می باشد، بهترین روش برای گزارش گیری داشتن اپلیکیشنی بروی تلفن همراه مي باشد.

 Ù†Ø±Ù… افزار سام مدیران

 1. ارسال و دریافت از طریق پیامک و اینترنت

ارسال درخواست و دریافت گزارش با در دسترس ترین و فراگیر ترین راه ارتباطی – يعني پیامک

پيامك بهترین و پر کابردترین ابزار تلفن های همراه می باشد. در مکان هایی که حتی تماس های صوتی دچار پارازیت و اختلال می شوند این پیام متنی است که راه گشا می باشد.

ارسال گزارش و دریافت جواب بصورت متنی، فایل اکسل و نمودار از طریق اینترنت

سریع ترین و مطمئین ترین راه برای برقراری ارتباط با سرور مدیران بستر اینترنت می باشد.

ارسال خلاصه وضعیت گله از طریق پیامک
 1. گزارش گيري آسان، سريع و جامع

فقط با چند کلیک ساده و صرف زمان کم به یک جواب گویا و قابل درک دست می یابیم، در گستره عظیمی از گزارش های پر كاربرد به جای اینکه در ارسال پیامک (گزارش ،) ابتدا به دنبال کلمات کلیدی گزارش بگردیم  و با صرف زمان آنرا تایپ کنیم و مقادیر را به طرز صحیح و درست در کنار هم قرار دهیم و سپس ارسال کنیم، در اين سامانه تنها با چند کلیک به گزارش مورد نظر رفته و با پر کردن چند پارامتر بصورت مجزا و با فشردن دكمه ارسال به گزارش مورد نظر دسترسي پيدا ميكنيد كه این کوتاه ترین و بهترین مسیر در رسیدن به پاسخی روشن و شفاف با بیشترین گستره گزارشات کاربردی می باشد.

دریافت گزارش بصورت فایل های جدولی و نمایش نموداری یکی از جدیدترین و کاربردی ترین ویژگی های اضافه شده به سام می باشد که بررسی راحتتر و ملموس تر از طریق نمودار های آماری امکان پذیر کرده است.

دسته بندی گزارشات بصورت لیستی از نرم افزار ها دسترسی به گزارش مورد نظر را بسیار راحت تر و سریع تر کرده است.

گزارش گیری ازطریق نرم افزار
ارسال گزارش
 1. تعيين مجوز و سطح دسترسي توسط مدير

فقط با ارسال یک پیامک دسترسی را برای افراد، مجاز و غیر مجاز می کنیم و سطح اعتبار آنها را در گزارش گیری تغییر می دهیم

مجوزها و میزان دسترسی به اطلاعات که با ارزش ترین سرمایه یک مجموعه کسب و کار می باشد همیشه جزء دغدغه های مدیران بوده، هست و خواهد بود. ما تلاش کرده ایم با پیاده سازی این ویژگی، مدیران توانایی اعطاء یا لغو مجوز به افراد را به سهولت و سرعت داشته باشند یا حتی میزان دسترسی افراد به اطلاعات خود را تعیین نمايند.این دسترسی ها درسمت کاربر با محدود کردن نمایش گزارش ها و در سمت سرور در پاسخ های ارسالی پیاده سازی شده است.

 

 1. امكان برنامه ريزي و زمانبندي عمليات ها و فعاليت هاي روزانه

مدیریت پرسنل و منابع با استفاده از این ویژگی مي تواند برای کارکنان برنامه های ثابت و متغییری تعیین نموده که در فواصل زمانی مشخص اطلاع رسانی شود.

برنامه ریزی مهم ترین بخش یک کسب و کار مي باشد و این همان نقشه راه برای گسترش و پیشرفت های هر چه بیشتر در مسیر آینده است. کلیدی ترین ابزار در این راه ، مدیریت منابع انسانی و تعیین کارها بصورت روزانه و بلند مدت می باشد که این ویژگی با هدف دست یابی به این مهم امكان پذير است.

 

 

 نمونه تصوير محيط نرم افزار

 
برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ سه شنبه 28 خرداد 1398 ] [ 9:49 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

پرواربندي گوسفند

 


الف- پروار بندی در محیط محسور ب – پروار بندی در محیط ازاد و مرتع 
روش اول یعنی پروار بندی در مکان های محصور و محدود به دو دسته زیر تقسیم می شود. 11- نگهداری گوسفند پرواری در مکانهای مسقف که به صورت اغل یا سایه بان و حفاظ می باشد
2- نگهداری گوسفند پرواری در محیط بدون سقف اما محسور که طبعا هزینه کمتری دارد 
 روش دوم یعنی پروار بندی در محیط ازاد احتیاج به کارگر کمتری دارد ، کود دام میتواند مستقیما به مرتع باز گردد ، اما طبیعی است که میزان اضافه وزن کمتر باشد و مقداری انروی و مواد مغذی که باید در دام ها ذخیره گردد در راهپیمایی هدر می رود.
 پروار بندی یکی از بهترین و مهمترین روش های تولید گوشت در تمام دنیا و از جمله کشور ماست پروار بندی عبارت است از مدیریت و تغذیه مناسب دام ها جهت بدست اوردن اضافه وزن در یک مدت یعنی با حد اقل هزینه. هدف از اضافه وزن تامین پروتئین حیوانی مورد نیاز انسان است

در این تعریف چند نکته قابل توجه وجود دارد. 
1- روش نگهداری و تغذیه دام های پرواری با سایر دام ها متفاوت است و توجه بیشتر را می طلبد 
2- در یک زمان و دوره معین اعمال می شود
33- بدست اوردن حد اکثر اضافه وزن مورد توجه است پس دام هایی که با سرعت بیشتری رشد می کنند برای پروار بندی مناسب تر اند
44- اصل توجه به حد اکثر بازده با حداقل هزینه ایجاب می کند حدالامکان از نگهداری دام های مسن تر و بیمار که موجب ایجاد هزینه بیشتر و اتلاف مواد غذایی می شوند برای پروار بندی خود داری شود.

5- هدف تامین پروتئین حیوانی است که عمدتا در ان چه ما بنام عضله و گوشت می شناسیم و جود دارد بنابراین در پروار بندی به پرورش دام هایی توجه می شود که با سرعت رشد بیشتر به ذخیره بافت های عضلانی در مقایسه با بافت های دیگر می پردازد

مزایای پرواربندی:
مهمترین مزایای پرواربندی را می توان بدین صورت خلاصه کرد:

1- تولید گوشت : دام های لاغر و سبک وزن پس از یک سری عملیات تبدیل به دام های سنگین وزن شده و به عبارت دیگر به تولید افزوده خواهد شد 
22- مرغوبیت گوشت: گوشت دام های پروار دارای کیفیت بهتر از سایر دام هاست . هر قدر مقدار عضله در مجموع لاشه بیشتر باشد مرغوبیت گوشت بیشتر است و به همین دلیل دام هایی که چنین خصوصیتی را موجب می شوند برای نگهداری بهتر اند و انها دام های جوان هست اند.
3- برگشت اص سرمایه و سود ان در کوتاه مدت: دوره پرار بندی حدود 2 تا 44 ماه است .پس از فروش دامهای پرواری کل سرمایه و سود به سرمایه گزار بر می گردد .
4- حفظ مراتع کشور
5- استفاده از محصولات جنبی
6- ایجاد اشتغال

انواع پرواربندی: 
1- پروار بندی بره های شیری 2- پروار بندی به روش مرتع 3- پرواربندی بره های جوان : ( معمولترین روش پرواربندی در ایران همین روش است) 4- پروار بندی گوسفندان پیر

نکات قابل توجه در پروار بندی :
1- تهیه و خرید دام مناسب در صورت امکان انتخاب نوع بره برای پروار بندی بره نواد هایی انتخاب شوند که از نظر مقدار رشد و سرعت رشد قابلیت بالایی دارند مثل نواد ها ی مغانی کردی و شال 
22- رعایت نکات بهداشتی از جمله حداقل دو هفته قبل از شروع پروار بندی به بره ها داروهای ضد انگلی داده می شود همچنین در همین زمان بر علیه بیماری های انتروتوکسمی و اکسینه گردند .
33- مخارج تغذیه همیشه بالاترین رقم هزینه را تشکیل می دهد لذا قبل از شروع پروار بندی مواد غذایی تهیه شده باشند
44- هرگونه تغییر یا اضافه کردن مواد پرانروی یا با کیفیت و ماهیت متفاوت در جیره بره های پرواری نیز باید به تدریج و بنایی باشد.
55- مدتی پس از پرواربندی بره هایی که رشد خوبی ندارند بایداز گله حذف شوند و به جای انها بره های جدیدجایگزین شوند.
6- مهمترین مسئله در پرواربندی تنظیم جیره و تغذیه با جیره تنظیمی در برنامه صحیح است.

ساختمان و تاسیسات:
پرورش گوسفند و بز نیاز به جایگاه و تجهیزات زیاد و پر خرج در مقایسه با گاو و طیور ندارد. با این که سیستم های پرورش گوسفند متنوع و متعدداند اما به طور کلی در هر سیستم پرورشی ضرورت دارد گوسفند از تاثیر سو عوامل نا مساعد اب و هوایی محافظت گردد.
اصول جایگاه :
1- قبل از احداث جایگاه باید اطلاعات کافی از شرایط جغرافیایی منطقه بدست اورد و محلی را انتخاب کرد که از زمین های اطراف بلند تر باشد
22- گوسفند حیوانی است که حساسیت شدید به باد و کوران دارد لذا برای اسایش حیوان و نیز برای جلوگیری از انتشار بیماری ها باید جهت جایگاه حیوان بر خلاف وزش باد های موسمی منطقه و رو به افتاب باشد .
33- جایگاه باید به گونه ای احداث شود که بتوان رطوبت ودرجه حرارت ان را کنترل نمود زیرا گوسفند در برابر هوای گرم و مرطوب حساس است و در نتیجه میل به تغذیه در اوکاهش می یابد.
44- به دلیل الودگی فاضلاب جایگاه گوسفند ، فضولات و نیز بیماری های مشترک بین انسان و دام لازم است جایگاه پرورش گوسفند دور از محل سکونت انسان ها باشد.
5- محل جایگاه باید به گونه ای انتخای شود که به راحتی به انبار علوفه دست رسی داشته باشد.
 باید جایگاه را با مصالحی ساخت که به منظور مبارزه با افات و امراض گوسفند قابل ضد عفونی کردن باشد
مشخصات گوسفند پرواری:
چون هدف از پرواربندی، تولید کم هزینه و اقتصادی گوشت است، لذا باید به موارد زیر توجه شود
1 -نژادهای سنگین وزن مانند نژاد مهربانی برای پرواربندی مناسب بوده زیرا قدرت رشد بیش تری دارند.
22-گوسفند های کوتاه اندام برای پرواربندی بسیار مناسب می باشند. این گروه دارای سینه ای عریض و مربعی شکل بوده و دست و پای آن ها کوتاه و نزدیک به زمین است.
3-بهترین سن برای شروع پرواربندی سن 4 تا 5 ماهگی و پایان آن 8 تا 99 ماهگی است . دراین محدوده سنی ، گوسفندان بهترین بازده تغذیه ای را دارند.

خصوصیات گوسفند نژاد مهربان:
این نژاد جزء گوسفندان سنگین وزن کشور وزادگاه اصلی آن، منطقه کبودرآهنگ دراستان همدان است. بدن این گوسفند بجز درناحیه زیر گلو وزیر شکم پوشیده از پشم وعمدتاً رنگ آن قهوه ای تا خرمایی می باشد. استخوان بینی برآمده، چشم ها مورب، سوراخ بینی گود و نزدیک، به هم، گوش لاله ای شکل و دنبالچه دوکی شکل با دنبه پیوسته از مشخصات ظاهری این نژاد است.
تغذیه گوسفند پرواری نژاد مهربان:
 گوسفند پرواری برای زنده ماندن به مقداری غذا نیاز دارد که به آن جیره نگهداری می گویند. هم چنین به میزان غذایی که دام برای تولید گوشت مصرف می نماید جیره تولیدی می گویند. لذا دردام پرواری نیاز غذایی آن جمع جیره نگهداری و جیره تولیدی می باشد.مواد خوراکی مورد استفاده تغذیه گوسفند، علوفه های سبز ، ریشه وغده محصولات، مازاد محصولات کشاورزی و مازاد کارخانجات صنایع تبدیلی کشاورزی می باشد.علوفه های سبز، دارای حجم زیاد، فیبر فراوان وانرژی کمی هستند و برای تغذیه گوسفند پرواری به تنهایی قابل استفاده نمی باشند. بنابراین از مواد دیگری که دارای انرژی زیاد، حجم و فیبر کم هستند و به آن مواد کنسانتره گفته می شود، بایستی به عنوان مکمل غذایی استفاده گردد.
مواد قابل استفاده درتغذیه گوسفند پرواری
1-دانه جو اگر بصورت بلغوری خورانده شود، یکی از منابع تامین انرژی برای دام است
2-کاه ساقه خشک تیره غلات و حبوبات است که پس از کوبیدن وجدا کردن دانه بدست
می آید . از نظر مواد غذایی بسیار ضعیف است. برای گوسفند پرواری کاه بایستی با کود اوره غنی سازی شود.
33-سبوس، غشاء خارجی دانه غلات است که ارزش غذایی زیادی دارد، برای دام سهل الهضم وملین ودارای فسفر زیادی است
44-کنجاله مازاد کارخانجات روغن کشی بوده که مهم ترین آن، کنجاله تخم پنبه و کنجاله سویا است. این ماده پروتئین زیادی دارد و یکی از اساسی ترین مواد درخوراک گوسفند پرواری می باشد
55-تفاله وملاس چغندر، مازاد کارخانجات قند است و به علت قندی بودن و خوش خوراک کردن مواد غذایی برای پرواربندی بسیار مناسب می باشند
66-یونجه برای دام خوش خوراک است و از نظر پروتئین ، کلسیم و ویتامین بسیار غنی است. ارزش غذایی برگ یونجه بیش تر از ساقه آن است لذا زمان و نحوه برداشت آن تاثیر زیادی روی ارزش غذایی آن دارد.

نیاز غذایی دام پرواری:
الف- انرژی به وسیله مواد غذایی تامین شده و برای نگهداری بافت های بدن، فعالیت های حیاتی و رشد و نمو صرف می شود. چنان چه انرژی مورد نیاز دام تامین نشود، علایم ظاهری کمبود، مانند لاغری و عدم تناسب اندام بروز می کند
 ب- پروتئین از طریق مواد غذایی تامین می شود و وجود آن برای رشد و نمو دام ضرورت دارد. کنجاله دانه های روغنی و یونجه از مهم ترین منابع تامین پروتئین هستند
ج- آب برای گوسفند پرواری بسیار ضروری و متوسط مصرف آن 3 تا 5 لیتر در روز است.
 د- مواد معدنی مانند سدیم، کلسیم، فسفر، ید و آهن برای رشد ونمو دام ضروری است. برای تامین نمک مورد نیاز دام بهتر است ازسنگ نمک استفاده شود.
ه- ویتامین ها برای فعالیت های عادی ضروری هستند. بخصوص ویتامین D که درجذب کلسیم وفسفر نقش  دارد. کلسیم و فسفر در رشد اسکلتی دام بسیار موثر هستند.

جیره غذایی مورد نیاز گوسفند پرواری:
مقدار غذایی که در24 ساعت دراختیار دام قرار می گیرد تا دام بتواند به فعالیت های خود ادامه داده و تولید شیر داشته باشد، جیره غذایی گفته می شود. جیره غذایی متعادل مخلوطی از چند ماده خوراکی است که دارای مقدار و نسبت صحیحی از انرژی و مواد مغذی مختلف بوده و 
 چنان چه روزانه و به میزان کافی دراختیار دام قرار گیرد، احتیاجات آن را از نظر انرژی ، پروتئین، موا معدنی وسایر مواد مغذی درمدت 24 ساعت تامین می کند.
مواد قابل استفاده درتغذیه گوسفند پرواری
1-دانه جو اگر بصورت بلغوری خورانده شود، یکی از منابع تامین انرژی برای دام است.
2-کاه ساقه خشک تیره غلات و حبوبات است که پس از کوبیدن وجدا کردن دانه بدست.
می آید . از نظر مواد غذایی بسیار ضعیف است. برای گوسفند پرواری کاه بایستی با کود اوره غنی سازی شود.
33-سبوس، غشاء خارجی دانه غلات است که ارزش غذایی زیادی دارد، برای دام سهل الهضم وملین ودارای فسفر زیادی است.
44-کنجاله مازاد کارخانجات روغن کشی بوده که مهم ترین آن، کنجاله تخم پنبه و کنجاله سویا است. این ماده پروتئین زیادی دارد و یکی از اساسی ترین مواد درخوراک گوسفند پرواری می باشد
55-تفاله وملاس چغندر، مازاد کارخانجات قند است و به علت قندی بودن و خوش خوراک کردن مواد غذایی برای پرواربندی بسیار مناسب می باشند
66-یونجه برای دام خوش خوراک است و از نظر پروتئین ، کلسیم و ویتامین بسیار غنی است. ارزش غذایی برگ یونجه بیش تر از ساقه آن است لذا زمان و نحوه برداشت آن تاثیر زیادی روی ارزش غذایی آن دارد.

نیاز غذایی دام پرواری:
الف- انرژی به وسیله مواد غذایی تامین شده و برای نگهداری بافت های بدن، فعالیت های حیاتی و رشد و نمو صرف می شود. چنان چه انرژی مورد نیاز دام تامین نشود، علایم ظاهری کمبود، مانند لاغری و عدم تناسب اندام بروز می کند.
 ب- پروتئین از طریق مواد غذایی تامین می شود و وجود آن برای رشد و نمو دام ضرورت دارد. کنجاله دانه های روغنی و یونجه از مهم ترین منابع تامین پروتئین هستند
ج- آب برای گوسفند پرواری بسیار ضروری و متوسط مصرف آن 3 تا 5 لیتر در روز است.
 د- مواد معدنی مانند سدیم، کلسیم، فسفر، ید و آهن برای رشد ونمو دام ضروری است. برای تامین نمک مورد نیاز دام بهتر است ازسنگ نمک استفاده شود.
ه- ویتامین ها برای فعالیت های عادی ضروری هستند. بخصوص ویتامین D که درجذب کلسیم وفسفر نقش دارد. کلسیم و فسفر در رشد اسکلتی دام بسیار موثر هستند.
جیره غذایی مورد نیاز گوسفند پرواری:
مقدار غذایی که در244 ساعت دراختیار دام قرار می گیرد تا دام بتواند به فعالیت های خود ادامه داده و تولید شیر داشته باشد، جیره غذایی گفته می شود. جیره غذایی متعادل مخلوطی از چند ماده خوراکی است که دارای مقدار و نسبت صحیحی از انرژی و مواد مغذی مختلف بوده و 
 چنان چه روزانه و به میزان کافی دراختیار دام قرار گیرد، احتیاجات آن را از نظر انرژی ، پروتئین، موا معدنی وسایر مواد مغذی درمدت 24 ساعت تامین می کند.

اصول تهیه جیره متعادل:
برای تهیه یک جیره متعادل باید از میزان احتیاجات گوسفند به مقدار ماده خشک ، انرژی ، پروتئین ومواد مغذی اطلاع داشت. جیره غذایی ضمن خوش خوراکی، قابل هضم بودن ومقوی بودن بایستی از نظر اقتصادی نیز باصرفه باشد و چون گوسفند یک حیوان نشخوار کننده است، وجود مقدارکافی مواد خشبی درجیره ضروری است. مواد خوراکی مورد استفاده درپرواربندی گوسفند نژاد مهربان شامل یونجه، جو بلغور شده، کنجاله تخم پنبه ، سبوس گندم، تفاله خشک چغندر قند و کربنات کلسیم است.برای هر راس دام، مقدار خوراک مصرفی درهرروز 1300 گرم است. نسبت ترکیب کنسانتره وعلوفه به ترتیب 780 گرم و 520 گرم بوده بطوریکه کنسانتره ویونجه را کاملاً با هم مخلوط کرده ودرسه نوبت صبح، ظهر و عصردراختیار بره ها قرار داده می شود. برای عادت کردن بره ها وجلوگیری از مشکلات گوارشی ناشی از خوراک مصرفی، تغییر جیره بایستی به تدریج وطی یک هفته تا ده روز انجام شود. درماه دوم پرواربندی مقدار خوراکی مصرفی 1600 گرم می شود بطوری که برای هر بره 1280 گرم کنسانتره و 320 گرم یونجه به صورت مخلوط درسه وعده داده می شود.
زمان خاتمه پرواربندی:
اصولاً مدت پرواربندی یکصد روز است وهر زمان که اضافه وزن به دلیل اضافه شدن چربی بدن باشد بایستی پرواربندی خاتمه یابد. دراواخر پرواربندی ضریب تبدیل غذایی کاهش یافته وبه ازاء مصرف هر واحد جیره غذایی افزایش وزن بره ها اقتصادی نخواهد بود.نکات مهم دیگری که درپرواربندی بایستی مورد توجه قرار گیرد:
1-چون خرید بره ها حدود 50 تا 700 درصد کل مخارج پرواربندی را تشکیل می دهد بنابراین درخرید بره دقت لازم صورت گیرد.
22-بره هایی را که دراواسط تابستان خریداری می شوند بهتر است تا اوایل پاییز درچراگاه ها یا پس چر مزارع چرا داده و سپس به جایگاه پرواربندی منتقل شوند
3-جیره غذایی بره های پرواری از نظر اقتصادی بایستی قابل صرفه باشد
4-سرعت رشد بره های نر بیش تر از بره های ماده است و راندمان لاشه آن ها بهتر است
55-از اخته کردن دام های پرواری خودداری نمایی زیرا هورمون های جنسی درسرعت رشد بره های پرواری بسیار موثر می باشند.
خلاصه مطالب:
چاق کردن گوسفند با استفاده از جیره مناسب و اقتصادی درحداقل زمان را پرواربندی می گویند. هدف پرواربندی ذخیره چربی درداخل بافت های عضلانی می باشد. عمل پرواربندی دربره های جوان و گوسفندان بالغ و پیر انجام می شود. برای پرواربندی از نژاد سنگین وزن مانند نژاد مهربانی استفاده می شود. بهترین سن برای شروع پرواربندی سن 4 تا 5 ماهگی وپایان آن 8 تا 9 ماهگی است . درتغذیه گوسفند پرواری باید از علوفه خشبی و مواد کنستانتره استفاده نمود. گوسفند مهربان جزء نژادهای پرتوقع بوده وبرای پرواربندی آن بایستی جیره متعادل تهیه شود  .

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ يکشنبه 16 تير 1398 ] [ 11:47 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

آزمايشگاه دام سبك

 بزرگترين آزمايشگاه دام سبك خراسان به نرم افزار مديريت دام سبك مديران مجهز گرديد.

اين آزمايشگاه كه با گونه هاي دام سبك داشتي در خراسان رضوي فعاليت دارد با بهره گيري از نرم افزار مديران در بدو امر به 10 گله با متوسط هزار دام سرويس خواهد داد و در فازهاي بعدي  تعداد اين گله ها تا يكصد عدد خواهد رسيد.

آيدي تلگرام : @ModiranCo

اينستاگرام : @modiran_34401105

شماره تماس : 031-34401105-34401393

 

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ يکشنبه 23 تير 1398 ] [ 12:08 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

مسابقه عکاسی مدیران 1400

 پست مسابقه 🎁🎁

 
برای شرکت در مسابقه عکاسی مدیران عکسهای خاص و منحصر بفرد خود را به شماره تلفن ۰۹۳۳۲۹۸۷۲۱۴ واتساپ یا تلگرام کنید 
بهترین عکسها به انتخاب شرکت مدیران در تقویم ۱۴۰۰ قرار می گیرد و می توانید به یادگار داشته باشید 
 
و اما جایزه 🎁
به دو نفر از شرکت کننده ها که عکسشون در پیج اینستاگرام مدیران بیشترین لایک و کامنت رو داشته باشه سکه طلا جایزه داده میشه. 
 
لطفا هنگام ارسال عکس نام و مشخصات خود را قید کنید 
 
منتظر عکسهای زیباتون هستیم
🌄🎆🌌
.          
اینستاگرام  @modiran_34401105
برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ يکشنبه 21 دی 1399 ] [ 9:43 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

اپليكيشن آيسام

  

از این پس اندازه گیری، سم چینی، واکسن، کارتیه را با گوشی خود (اپلیکیشن آی سام) در مدیران ثبت نمایید

 

آيدي تلگرام : @ModiranCo

اينستاگرام : @modiran_34401105

شماره تماس : 031-34401105-34401393

 

 

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ چهارشنبه 6 شهريور 1398 ] [ 12:05 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

اپليكيشن سام مديران

 

 

اپليكيشن موبايل سام (سامانه اندرويد مديران) درحال حاضر براي آن دسته از مشترياني كه از نسخه 8 مديران استفاده مي كنند، رايگان مي باشد.

از ويژگي هاي اين اپليكيشن، مي توان به موارد زير اشاره كرد:

ü      امكان گزارش گيري ازطريق اينترنت و پيامك

ü      دريافت گزارش مستند بصورت Excel

ü      نمايش گزارشات آماري بصورت نمودار

ü      خدمات دهي در 7 روز هفته و 24 ساعته

ü      امكان اشتراك چند شركتي در نرم افزارهاي مختلف مديران

ü      امكان جستجوي گزارشات و نتايج گزارشات

ü      ثبت 24 ساعته درخواست ها و پيشنهادات درون سيستمي

ü      ارتباط مستقيم پيامي با بخش هاي فروش/پشتيباني/مديريت

 

آيدي تلگرام مديران : @ModiranCo

شماره تماس : 031-34401105-34401393

اينستاگرام : @modiran_34401105

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ شنبه 9 شهريور 1398 ] [ 9:19 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

تكنولوژي جديد گاوداري

 آيدي تلگرام مديران : @ModiranCo

شماره تماس : 031-34401105-34401393

اينستاگرام : @modiran_34401105

 

تکنولوژی جدید در گاوداری

دنیای اطراف ما به طرز شگفت انگیزی در حال تغییر است. هوش مصنوعی امروزه ممکن است شغلی با درامد زیادی باشد.همانگونه شاهد پیشرفت روبات ها هم هستیم که منتظرند تا کاری به انان داده شود. و اما با نگاهی به امارها می بینیم که مردم مانند گذشته شیر نمی خورند چرا که شاید از کیفیت شیر تولید شده اطمینان کامل ندارند و یا از این نگران اند که ممکن است محصولات لبنی از جمله شیر به اندازه کافی کیفیت لازم را نداشته باشند.

 اگر صنعت گاوداری نیاز به فناوری های جدید برای رشد کردن داشته باشد ، این کار لبنیات است که می تواند به رشد این صنعت کمک کند. در این مقاله فناوری جدید را برای دامداری و گاوهای شیری مورد بررسی قرار می دهیم که ممکن است به رشد این صنعت کمک کند.

 در ادامه به بررسی تکنولوژی جدید در گاوداری می پردازیم.

و اما تکنولوژی جدید در گاوداری به تغییر عادت مصرف شیر مردم کمک می کند؟

برای پاسخ به این سوال بهتر هست بدونیم که ارزش تولیدات شیر ایالات متحده امریکا در سال 2017 چیزی نزدیک به 38 بیلیون دلار بوده است که خود نشانگر ارزش بالای محصولات لبنی از جمله شیر می باشد. پس قطعا تکنولوژی جدید در گاوداری می تواند به تولیدات شیر کمک به سازایی کرده و همچنین سلامت مردم را بهبود ببخشد.

تکنولوژی جدید در گاوداری (افزایش کیفیت شیر)

کنترل کیفیت بخش مهمی از هر فرایند تجاری است ، به ویژه که در آن مصرف محصول می تواند منجر به بیماری و حتی مرگ شود.شرکت سوما که در سال 2016 تأسیس شد ، حدود 2.4 میلیون دلار بودجه خرج این صنعت کرده است. این شرکت حسگری را تولید می کند که مستقیماً به خط شیردوشی متصل می شود. با عبور شیر از طریق سنسور ، پرتویی از نور شلیک می شود. نور به ذرات ریز در مایع برخورد می کند که باعث تغییر جهت و پراکندگی آن می شود. اندازه گیری سطح پراکندگی اجزای مختلف شیر را آشکار می کند.

این شرکت ادعا می کند برای تجزیه و تحلیل نتایج ، از قدرت رایانه ای و شبکه های عصبی عمیق استفاده می کند ، که می تواند جزئیات سلامت هر گاو ، وضعیت تولید مثلی و کیفیت شیر تولید شده را براساس عواملی مانند محتوای چربی ارائه دهد. با این حال ، هنوز نمی توان تشخیص داد که گاوها چه شیرینی شکلاتی تولید می کنند.

تکنولوژی جدید در گاوداری (شناسایی مریضی در گاوداری ها)

سنسور شرکت سوما همچنین می تواند تعداد سلولهای سوماتیک موجود در شیر را شناسایی کند. این سلول های سفید خون به عنوان بخشی از پاسخ ایمنی حیوان هنگام حضور یک پاتوژن افزایش می یابد. از همه بدتربیماری به نام ماستیت است ، یک عفونت بسیار مسری که می تواند به گوساله آسیب برساند و باید با استفاده از آنتی بیوتیک ها درمان شود. کشاورزان مجبور بودند یک دستورالعمل را اجرا کنند ، زمانی که نتایج می تواند تا یک هفته به طول انجامد. اما فناوری مانند این سنسور و و شرکت های دیگر این زمان را به ساعت ها ، دقیقه ها و حتی ثانیه ها کاهش می دهد.

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ دوشنبه 15 مهر 1398 ] [ 9:54 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

فروشگاه اينترنتي آسان دام

 فروشگاه اینترنتی و تجارت در وب

ایجاد فروشگاه اینترنتی، تبلیغ و اطلاعات کامل محصولات یک شرکت به نمایش در می آید و مشتری با داشتن کارت پرداخت واسطه ویا کارت‌های اعتباری، پس از جستجو و انتخاب، در خواست خرید می کند. سایت واسطه پس از کسر مبلغ محصول از حساب وی، این درخواست را در وهله اول از طریق فکس و یا تلفن (در آینده از طریق کامپیوتر به صورت آنلاین و یا از طریق SMS و یا تلفن گویا ) به فروشنده ارجاع می دهد و فروشنده می بایست در مدت زمان توافق شده، کالا را برای مشتری ارسال نماید.

مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان
داشتن ویترینی قابل رویت در سرتاسر ایران و کشورهای منطقه
داشتن بازدید کنندگان بسیار (شرکتها، ادارات، موسسات، بنگاههای تجاری، متخصصان، دانشجویان و …(

وسعت نامحدود فروشگاههای اینترنتی
در فروشگاههای سنتی به علت کمبود جا، امکان نگهداری تمامی محصولات بر اساس تنوع، اندازه، ترکیبات و … وجود ندارد که این مسئله در فروشگاه اینترنتی کاملاٌ حل شده است یعنی به دلیل عدم محدودیت در فضا، فروشنده می تواند سبد محصولات تولیدی خود را به متنوع ترین شکل ممکن به همراه توضیحات کامل و بیان برتری های کیفی و فنی به زبان ساده و با درج قیمت ها و عکس های زیبا در معرض دید مشتریان قرار دهد.

نداشتن محدودیت زمانی
فعالیت فروشگاههای سنتی محدود به ساعات و روزهای غیر تعطیل می باشد اما فروشگاههای اینترنتی مطلقاٌ چنین محدودیتی نداشته و در تمامی ساعات شبانه روز و تمامی روزهای سال در دسترس عموم بازدید کنندگان قرار دارد.

کاهش هزینه های جانبی وسود آوری بیشتر
در فروش مستقیم محصولات به مشتریان در فروشگاه اینترنتی، هزینه هایی از قبیل کارمزد، خواب سرمایه و سایر هزینه های جانبی کاهش یافته و بنابراین سود بیشتری عاید فروشنده می شود.

پرداخت اینترنتی
پرداخت اینترنتی عبارت است از پرداخت توسط کارتهای پرداخت یا اعتباری، کسر از موجودی خریدار و واریز به حساب فروشنده. تمامی مراحل فوق بصورت اینترنتی انجام می پذیرد.
ه چه طریق می توانید مشتریان خود را راضی کنید؟

فروشنده می تواند با اختصاص بخش ناچیزی از سود حاصله در هر فروش آنلاین، قیمت محصول خود را کاهش دهد تا مشتری بیشتری را جلب نماید.
فروشنده می تواند قیمت محصول را ثابت نگه داشته و در عوض از سود حاصله هدایای زیبایی را از قبیل ملزومات جانبی کالای به فروش رفته خود، کالاهای کوچک تر و ارزان قیمت تر و یا کالای مورد علاقه کودکان و یا هدایای تبلیغاتی را به همراه محصولات خود برای مشتری ارسال نماید.

فروشنده با پرداخت هزینه ناچیز حمل کالا به محل مورد نظر مشتری، رضایت بیشتر آنان را فراهم و کالای خود را در بازار و در مقایسه با محصولات مشابه، رقابتی تر می نماید.
همچنین فروشنده با استفاده از امکانات سایت واسطه می تواند خدمات ثبت نام آنلاین مشتریان برای پر کردن برگ گارانتی و حتی قسمی از خدمات مشتریان خود را انجام داده و رضایت هر چه بیشتر آنان را تامین نماید.

مزایای خرید از فروشگاههای اینترنتی برای خریداران
عدم برخورد به ترافیکنبودن آلودگی هوا
عدم نیاز به رفتن به داخل طرح ترافیک
یافتن کالاها با قیمت پایینتر نسبت به فروشگاههای سنتی
قابلیت مقایسه قیمتها و مشخصات کالاها در کمترین زمان

امکان خرید در آرامش منزلامکان خرید در هر ساعت از شبانه روز
عدم مشکل حمل و نقل کالای خریداری شده
تحویل کالای خریداری شده درب منزل
بیمه بودن کالای خریداری شده
مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان

حل مشکل حمل و نقل

در حال حاضر (VTE) در حال مذاکره با شرکت پست، پیک بادپا، پست ۱۹۳ و چندین شرکت فعال حمل و نقل خصوصی، در خصوص واگذاری حمل کالا به آنان می باشد. به این ترتیب بزودی این امکان فراهم خواهد شد تا شرکت حمل طرف قرارداد با (VTE)، کالا را از محل فروشگاه سنتی و یا انبار گرفته و به مشتری تحویل نماید.

بیمه
بر اساس مذاکرات در حال انجام با چند شرکت بیمه، کلیه کالاهای به فروش رفته از طریق فروشگاه اینترنتی، مشمول بیمه خواهند بود تا هیچگونه خسارتی متوجه فروشنده و خریدار نگردد.

امکان فروش قسطی
در این مورد لازم به توضیح است که سایت واسطه در حال مذاکره با بزرگترین فروشنده فروش قسطی درایران جهت حل مشکلات فروش قسطی از قبیل مشکل پرداخت، نحوه قسط بندی، ضمانت و … می باشد.

مزایای استفاده از تجارت الکترونیکی
به طور کلی مزایای استفاده از تجارت الکترونیکی را میتوان به پنج دسته تقسیم کرد که شامل بستر ارتباطی، از بین رفتن واسطهها، افزایش قدرت خریداران و پیدایش بازارهای جدید برای تولید کنندگان، سفارشی کردن محصولات درخواستی و خدمات پشتیبانی قوی و پیدایش مؤسسات اقتصادی نو پا و رقابت سراسری است.

۱- بستر مناسب اطلاعاتی و ارتباطی
یکی از امکاناتی که اینترنت در اختیار تجارت و بازرگانی قرار میدهد اطلاعات نسبتاً کامل و گستردهای است که در مورد هر کالا چه از نظر فنی و چه به لحاظ تجاری میتوان یافت. امکانی که در دنیای واقعی، ارزش تجاری بسیار زیادی دارد اما بدون صرف هزینه و زمان زیاد بهدست نمیآید. ارزش دیگر تجارت الکترونیکی آن است که امکان ایجاد ارتباط با همه افرادی که برای تکمیل یک فرآیند بازرگانی لازم است با آنها تماس گرفته شود، در کوتاهترین زمان از طریق e-mail ،chat و روشهای دیگر امکانپذیر است.

۲- حذف نسبی واسطه ها
حذف واسطهها یکی دیگر از ارزشمندترین دستاوردهای تجارت الکترونیکی می باشد که باعث کاهش بیسابقه قیمت کالاها و خدمات در جهان شده است. براساس برآوردهای انجام شده، حذف واسطهها و ایجاد ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان بین ۱۵ تا ۵۰ درصد موجب کاهش قیمت تمام شده کالاها و خدمات برای مشتریان شده است.

۳- افزایش قدرت خریداران و پیدایش بازارهای جدید برای تولید کنندگان ارتباط اینترنتی فرصتی را در اختیار خریداران قرار میدهد که بتوانند با طیف گستردهای از تولیدکنندگان در سرتاسر جهان ارتباط برقرارکنند و از این طریق به تقاضای مورد نظر خود از بین پیشنهادهای مختلف برسند و در مقابل فروشندگان قدرت چانهزنی بیشتری برای کسب امتیاز و مزایای بیشتر داشته باشند. در صورتیکه در دنیای حقیقی به علت محدودیتهای ناشی از فاصله جغرافیایی، مشتریان چنین قدرت انتخابی ندارند. البته این ساختار برای تولیدکنندگان هم دارای مزایا و امتیازات فراوانی است. از جمله میتوان به امکان عرضه و فروش محصولات به تمام مردم جهان اشاره کرد. در واقع تجارت الکترونیکی به تولیدکنندگان امکان جهانی شدن محصولاتشان را با صرف هزینه کم (نسبت به آنچه که در مقابل بهدست میآید) میدهد. شاید جالب باشد که بدانید به عنوان مثال، جلد پنجم کتاب داستانی هریپاتر توانسته است با استفاده از شیوه فروش آنلاین در شب اول انتشار خود فروشی معادل یک میلیون جلد را در جهان داشته باشد. امکان وقوع چنین حادثه شیرینی برای ناشر این کتاب در دنیای حقیقی، آن هم در مدت زمانی کوتاه، یا اصلاً محال بود یا به امکانات گسترده مالی و تبلیغاتی و توزیع نیاز داشت که هر سازمانی توانایی انجام آن را دارا نیست.

۴- سفارشی کردن محصولات و خدمات پشتیبانی قوی
مزیت دیگر تجارت الکترونیکی آن است که شما قادر خواهید بود که محصولات مورد درخواست خود را به صورت سفارش و مطلوب خود خرید کنید. به عنوان مثال ما میتوانیم هنگام مراجعه به سایت شرکت Dell کامپیوتر مورد درخواست خود را با همان خصوصیاتی که مایلیم، سفارش داده و خریداری کنیم. در این فرایند روش کار شرکت دل برای قبول سفارش در خواستی به این صورت است که ابتدا امکان انتخاب و ارائه پیشنهاد در اختیار مشتری قرار میگیرد. سپس پیشنهاد مشتری با توجه به امکانات شرکت مورد بررسی قرار گرفته و نهایتاً مورد قبول یا عدم قبول قرار میگیرد. در صورت قبول درخواست، مراحل بعدی ثبت سفارش و دریافت مبلغ طی میشود و اعلام ارسال کالا و شیوه پیگیری محموله در مدت ارسال از طریق فرستادن e-mailهای متعدد انجام میشود.

مشتری نیز به نوبه خود میتواند زمان دریافت را اعلام نماید. نهایتاً مشتری میتواند با دادن اطلاعات مختلف درمورد کالاهای خریداری شده و برقراری ارتباط الکترونیکی با شرکت تولیدکننده نسبت به رفع نقص کالای مورد نظر اقدام نماید.شرکتهایی که از این طریق به فروش محصولات و خدمات خود اقدام میکنند به طور دائم از طریق روش های مختلف، سریع و کم هزینه در ارتباط با مشتریان خود هستند و پشتیبانی قوی باعث ترغیب مردم به خرید از اینترنت میشود. در سالهای نخست رواج شیوه الکترونیکی فروش کالا، استفاده از این روش فقط برای کالای کوچک و ارزان مثل ساعت، عروسک، کتاب، لباس استفاده میشد اما اکنون با توجه به رشد روزافزون تجارت الکترونیکی، صنایع بزرگی همچون صنعت ماشین سازی نیز به این روش رو آوردهاند. مثلا با مراجعه به سایت شرکت فورد میتوانیم ماشین مورد درخواست خود را از نظر رنگ یا امکانات جانبی به دلخواه انتخاب کنیم.

۵- پیدایش مؤسسات اقتصادی نوپا و رقابت سراسری
یکی از پیامدهای تجارت الکترونیکی ایجاد مؤسسات جدید اقتصادی است که توانایی رقابت و حتی در مواردی سبقت گرفتن از شرکتهای کهنه کار را دارند. درحال حاضر دو نوع بازار خرید و فروش یعنی بازار سنتی و حقیقی و بازار مجازی و مبتنی بر شبکه به موازات یکدیگر عمل میکنند و هر کدام دارای قواعد تجارتی خاص خود هستند که گاه دارای خصوصیاتی مشترک و گاه با یکدیگر متفاوت هستند. در برخی موارد کسب و کارهای نوپا توانستهاند با ایجاد سیاستهای کاربردی در بازار جدید مجازی گوی رقابت را از رقبای سنتی بگیرند و بازار محصولات مختلف را تصاحب کنند. مثلا میتوان به رقابت بین مؤسسه BarnesNoble و شرکت Amazon در خرید و فروش کتاب یا موارد دیگری چون Dell در کامپیوتر و etoys در اسباب بازی اشاره کرد.


در فروشگاه اينترنتي آسان دام عضو شويد
و بصورت رايگان محصولات خود را معرفي كنيد
www.asandam.com

 

 

آيدي تلگرام مديران : @ModiranCo

اينستاگرام مديران : @modiran_34401105

شماره تماس : 031-344011105-34401393

www.m88.ir-www.m888.ir

برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ شنبه 18 آبان 1398 ] [ 12:01 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

سم چين يار

 

 
امكان ورود اطلاعات از طريق اپ سم چين يار
 
سُم چین یار، نرم افزاری کاربردی برای ثبت اطلاعات برنامه ی مراقبت از سُم (سم چینی و درمان جراحات) است. با استفاده از این نرم افزار می توانید به راحتی در محل باکس سم چینی اطلاعات را ثبت و در نهایت به صورت فایل اکسل برای خود ذخیره کنید. 
قابلیت ها 
امکان وارد کردن اطلاعات هر دامداری به صورت مجزا
امکان ثبت اطلاعات مربوط به هر دام (برنامه ی سُم چینی، جراحت جدید یا بازدید جراحت سم و ثبت ناحیه ی درگیر) بر اساس شماره دام
امکان ثبت عملیات درمانی انجام شده بر روی سُم
 ثبت اطلاعات در فرم اکسل 
 امکان اشتراک گذاری فایل اکسل
 
لينك دانلود:
www.damasahhre.com
 
www.m88.ir
www.m888.ir
برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ دوشنبه 28 بهمن 1398 ] [ 9:13 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

پرواربندي

 نرم افزار پرواربندي مديران

اولين و تنها نرم افزار پرواربندي در ايران
 
براي دانلود رايگان اين نرم افزار به سايت هاي مديران قسمت دانلودها مراجعه كنيد.
 
www.m88.ir
www.m888.ir
برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ دوشنبه 28 بهمن 1398 ] [ 9:14 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

نرم افزار پرواربندي مديران

 نرم افزار پرواربندی با هدف ثبت، کنترل و مدیریت کلیه اطلاعات  مربوط به فرایندهای کار، مواد و سربار در مجموعه های پرواربندی طراحی گردیده است.

محاسبه سود فروش هر دام بر اساس قیمت تمام شده شامل :

 • پرداختی های خرید
  • مبلغ خرید
  • پرداخت به دلال
  • خوراک بین راه
  • حمل ونقل
  • وزن خرید
  • ...

 

 • حقوق پرداختی
  • پرسنل
  • پزشک
  • مشاور
  • سرپرست
  • ....

 

 • هزینه های دام
  • خوراک
  • مواد
  • سربار

 

 • هزینه های فروش
  • پرداختی به کارشناس بابت قیمت گذاری

 

روند ورود اطلاعات به نرم افزار شامل تعاریف پایه مانند تعریف نژاد، فروشندگان دام، دلال ها، گروه هزینه‌ها، تعریف هزینه ها،  خریداران دام و بازهای ترکیب گله سفارشی می باشد.

دیگر قابلیت های نرم افزار

 • ثبت مشخصات دام
 • ثبت تلفات دام
 • ثبت و بررسي نوبت هاي وزن كشي دام
 • مدیریت شجره دامها
 • مدیریت ترکیب گله دام با دسته بندی های سفارشی
 • ثبت ریزی پرداختی ها از قبیل هزینه های قبوض ، خوراک سگ نگهبان و ...
 • ثبت فروش عادي، ذبح استراري ، اصلاح نژادي و لاشه معدوم
 • گزارش ساز رز جهت اجرا ، ساخت و ويرايش گزارش ها ( كاردكس دام به همراه ريز هزينه ها ، هزينه هاي پرداختي بين دو تاريخ ،پرداختي هاي به اشخاص ،بررسي تلفات ، ليست دام هاي وزن كشي بعدي ،ليست دامهايي كه كاهش وزن داشته اند و ... )
 •  
برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ دوشنبه 28 بهمن 1398 ] [ 9:16 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

فراخوان

 فراخوان جذب نيرو شركت مديران

 
شركت مديران با شرايط زير آماده همكاري با شما عزيزاني كه به دنبال شغل هستيد مي باشد
 
-نيرو جهت آموزش نرم افزارهاي مديران
-نيرو جهت ورود اطلاعات در دامداري ها
-مامور آمار جهت كار در دامداري ها
-بازارياب مسلط به نرم افزارهاي مديران
-نيرو جهت نمايندگي در استان ها
 
اگر مايل به همكاري هستيد رزومه خود را به شماره 09332987214 تلگرام يا واتساپ بفرمائيد.
 
برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ چهارشنبه 1 مرداد 1399 ] [ 10:33 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

آسان دام

 مديران

با توجه به تغييرات اعمال شده در قيمت نرم افزار ها
شما مي توانيد از طريق سايت اسان دام
از قيمت هاي جديد نرم افزار ها اطلاع پيدا كنيد
www.asandam.com
 
برچسب ها: مديران،نرم افزار مديران،نرم افزار مديريت دامپروري،نرم افزار مديريت تغذيه،نرم افزار قيمت تمام شده،نرم افزار كشاورزي،نرم افزار سم چيني،نرم افزار مديريت گله،فروش دام،تغذيه دام،قيمت گاو،قيمت گوساله،گوساله هلشتاين،سيمينتال،,
[ چهارشنبه 1 مرداد 1399 ] [ 10:33 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

آشنایی با نرم افزار شبیه سازی رایان

[ سه شنبه 27 آبان 1399 ] [ 9:35 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]

تبریک شب یلدا

[ يکشنبه 30 آذر 1399 ] [ 9:16 ] [ سيما شباهنگ ]
[ ]
صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد